Denizli OSB’de final maçlarının tarihi belli oldu – D20Haber
19.04.2024, Cuma
11 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de final maçlarının tarihi belli...

Denizli OSB’de final maçlarının tarihi belli oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Şubat 2024 Cuma - 17:12Güncelleme: 16 Şubat 2024 Cuma - 17:12
Denizli OSB’de final maçlarının tarihi belli oldu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB), 2023-2024 futbol süper lig ve yükselme grupları mücadelesinde sona gelindi. Play-off maçlarının tamamlanması ve Süper Lig’e çıkacak 5. takımın belli olmasının ardından, şimdi sıra turnuvanın şampiyonlarının belirlenmesinde.

Denizli OSB Süper Ligi’nde 14 Şubat’ta oynanan Gökhan Tekstil-Deniz Tekstil İplik-Örgü maçını 5-1 Gökhan Tekstil takımı kazandı. Bu sonuçla Süper Lig ikinci finalisti de belirlenirken, Süper Lig’in 3’üncüsü ise Deniz Tekstil İplik-Örgü oldu.

Turnuvada dereceye giren takımlar ve sporcular da belli oldu. En centilmen takım olan Deniz Tekstil Konfeksiyon, turnuva boyunca sadece 6 sarı kart gördü.

Fileleri en çok havalandıran futbolcu 40 gol ile Gamateks Tekstil takımından Serdar Oran, en az gol yiyen kaleci 23 golle Mek Tekstil Örme Alim Aykan oldu.

YÜKSELME GRUBU’NDA SON DURUM

Gruplarını 4. ve 5. sırada bitiren takımlar kendi aralarında play-off oynamış, 4 takım içinden birinci takım olmak için mücadele eden ve zor yoldan Süper Lig’de mücadele etmeyi başaran takım ise Tosunoğlu Tekstil olmuştu. Tosunoğlu Tekstil, Yükselme Grubu 5. takımı olarak Süper Lig’e çıktı.

Kendi aralarında yaptıkları sıralama maçını 6-5 kaybeden Sirmersan Mermer turnuvayı 4. sırada bitirdi. Kemal Uğurlu Tekstil ise Yükselme Grubu 3’üncüsü oldu.

Uspar Tekstil ve Altınbaşak Tekstil takımlarının yapacakları final maçından sonra Yükselme Grubu Şampiyonu belli olacak.

OSB İTFAİYE EN CENTİLMEN TAKIM

Turnuvada oynadığı oyun ile göz dolduran ve centilmenliği elden bırakmayan Denizli OSB İtfaiye Müdürlüğü takımı, turnuva boyunca sadece 1 sarı kart gördü.

Yükselme Grubu’nda gol krallığını ise attığı 24 gol ile Sirmersan Mermer’den Rasim Akkaya kazandı.

ALTIN ELDİVEN ÖDÜLÜ 2 KALECİ PAYLAŞACAK

Öte yandan, bu yıl “Altın Eldiven Ödülü”nü iki kaleci paylaşacak. Kalesinde en az gol gören kaleciler, Uspar Tekstil takımından Ali Aksoy ve Tosunoğlu Tekstil takımından Ramazan Aydın kalesinde sadece 21’er gol gördüler ve Altın Eldiven Ödülü’nü almaya hak kazandılar.

FİNALİN TARİHİ BELLİ OLDU

Spor Tertip Heyeti’nin yaptığı toplantı sonrasında takımların yapacağı final karşılaşmalarının tarihi belli oldu. Heyecanın dorukta olacağı final müsabakaları 6 Mart Çarşamba günü oynanacak. 6 Mart’ta ilk olarak Yükselme Grubu finali oynanacak. Ardından Süper Lig final karşılaşmaları yapılacak ve şampiyonlar belirlenecek.

“TURNUVADA MÜCADELE EDECEK TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Final tarihinin belirlenmesinin ardından konuyla ilgili açıklama yapan Spor Komite Başkanı Ahmet Taş; “Her şeyden önce sakatlıkların olmadığı, fair-play çerçevesinde, üst düzey mücadelenin yaşandığı, futbolun kalitesinin ve marka değerinin arttığı bir turnuva yaptığımız için mutluyum ve bu vesileyle turnuva boyunca mücadele eden takımlarımıza ve finalistlerimize başarılar diliyorum” dedi.