Denizli OSB’de dijital dönüşüm anlatıldı – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de dijital dönüşüm anlatıldı

Denizli OSB’de dijital dönüşüm anlatıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 29 Mayıs 2024 Çarşamba - 15:38Güncelleme: 29 Mayıs 2024 Çarşamba - 15:38
Denizli OSB’de dijital dönüşüm anlatıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) sanayide dijital dönüşümün anlatıldığı toplantı gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) desteğiyle düzenlenen ‘Sanayide Dijital Dönüşüm Zirvesi’, Denizli OSB Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Necip Filiz, Denizli Sanayi Odası Genel Sekreteri Dr. Sezgi Akbaş, HYF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yüksel, ENOSAD Kurucu Üyesi Sedat Sami Ömeroğlu, ENOSAD Sanayide Dijital Dönüşüm Başkanı Dr. Adem Kayar, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, sanayiciler ve firma yetkilileri katıldı.

FİLİZ: DİJİTALLEŞMEDE ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK

Filiz, toplantının açılış konuşmasında, Denizli OSB’de dijitalleşmeye yönelik hayata geçirilen çalışmaları ve projeleri katılımcılarla paylaştı. Filiz, “Denizli OSB Yönetim Kurulumuzla birlikte bölgemizde dijitalleşme ile ilgili önemli çalışmalara imza attık. Bu kapsamda bölge müdürlüğü olarak, değişen teknoloji ve siber güvenliğin artırılması amacıyla 2023 yılında tüm network yapımızı revize ettik. Coğrafik Bilgi Sistemi (CBS), Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS), Faturalandırma Yazılımı (ARİL), Muhasebe Yazılımı (NETSİS Enterprise), Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), ISO IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi sistemleri Müdürlüğümüzce kullanmaktayız. Dijitalleşmeyi önemsiyor ve bu kapsamda gerekli adımları atıyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
YÜKSEL: AMACIMIZ DİJİTAL DÖNÜŞÜM FİRMALARI İLE SANAYİCİLERİ BULUŞTURMAK

Etkinlik hakkında bilgiler veren HYF Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yüksel ise “Bu organizasyonun 2019 yılında İstanbul’da fuarını yaptık. 7 konuda dijital dönüşümü işlemiştik. O zaman fark ettik ki sanayicileri İstanbul’a götürmeye çalışmaktansa sanayinin yoğun olduğu bölgelere biz gitmeliydik. Pandemi nedeniyle 2023 yılında startını verebildik. 9’uncusunu Denizli’de gerçekleştirdiğimiz Dijital OSB Buluşmaları etkinliğimizde amacımız dijital dönüşüm firmaları ile sanayicileri buluşturmak. Enerji verimliliği ve akıllı fabrikalar, sürdürülebilir üretim, yalın üretim gibi konuları sanayinin yoğun olduğu bölgelerde işlemek. Güzel ev sahipliğinden dolayı Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüze, değerli yönetim kuruluna ve katılım gösteren sanayicilerimize çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından sunumlara geçildi. ABB Pazar Geliştirme Müdürü Mehmet Balbay, ABB Endüstriler İş Kolu Satış Mühendisi İrem Eğilmez, Honeywell Türkiye ve Orta Asya Kanal Pazarlama Müdürü Harun Özerkan, GSL Mühendislik Proje ve Satış Mühendisi Batur Urgan, MSC Otomasyon İş Geliştirme Yöneticisi Türker Şahin, yaptıkları sunumlarla dijitalleşme, enerji ve endüstriyel verimlilik, yapay zeka, dijitalleşmede haberleşme, Karbon Ayak İzi, robotik otomasyon, akıllı üretim teknolojileri ve geleceğin fabrikaları gibi çeşitli başlıklarda katılımcıları bilgilendirdi.

Katılımcılar sunumların ardından merak ettiklerini sorma fırsatı yakalarken, sanayiciler ve dijitalleşme alanında hizmet veren firmalarla birebir görüşüp bilgi alma şansı buldu.