22.06.2021, Salı
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB’de atık suyun arıtma sonrası...

Denizli OSB’de atık suyun arıtma sonrası yeniden kullanımı anlatıldı

Haber Merkezi - 25 Şubat 2021 Perşembe - 15:22 Denizli OSB’de atık suyun arıtma sonrası yeniden kullanımı anlatıldı

Arbiogaz Çevre Teknolojileri AŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Köseleci, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek, atık suyun arıtma sonrası işletmelerde yeniden kullanılmasını sanlattı.

A- A+

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi’nde arıtılarak, kuru dere yatağına deşarj edilen atık suyun ileri arıtma teknikleriyle tekrar kullanılması ile ilgili çalışmalar kapsamında toplantı düzenlendi. OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Necip Filiz,  Bölge Müdürü Ahmet Taş, Bölge Müdür Yardımcısı Hulusi Köseoğlu, Arıtma Tesisi Müdürü İbrahim Ereşme ile DOSTEK Koleji teknik ekibinin katıldığı toplantıda, Arbiogaz Çevre Teknolojileri AŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Köseleci tarafından bilgilendirme yapıldı.

Köseleci, arıtılmış atık suyun ileri arıtma yöntemleri ile isteğe bağlı olarak işletmelerde tekrar kullanımının sağlayacağı tasarrufu anlattı. Ayrıca, tarımsal sulama ve içme suyu olarak geri kazanılmasının da mümkün olduğunu belirtti.

Toplantıda yeni kurulacak arıtma tesisinin tasarımı, işleyişi ve ilk yatırım bedeli ile ileri arıtma teknolojilerinin uygulanabilirliği ve avantajları da değerlendirildi.