16.07.2020, Perşembe
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu

Denizli OSB Teknik Koleji, TEKNOFEST ön elemesini geçti

Haber Merkezi - 20 Mayıs 2020 Çarşamba - 14:24 Denizli OSB Teknik Koleji, TEKNOFEST ön elemesini geçti

Denizli OSB Teknik Koleji “Yeni Nesil Saha Çizgisi” projesi ile dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in 2020 ön elemesini geçti.

A- A+

Denizli OSB Teknik Koleji’nce hazırlanan “Yeni Nesil Saha Çizgisi” projesinin ön değerlendirme raporu, alanında uzman akademisyenler ve ekiplerce detaylı bir şekilde objektif kriterler üzerinden değerlendirildi. Raporun incelenmesi sonucunda Denizli OSB Teknik Koleji, ön değerlendirme rapor aşaması geçmeyi başardı. Türkiye genelinde bin 468 başvuru arasından bir sonraki aşamaya geçen Denizli OSB Teknik Koleji, Denizli’yi Gaziantep’te temsil etmeye hak kazandı.

Denizli OSB Teknik Koleji Müdürü Sadi Öztekin, elde edilen başarıdan duydukları memnuniyet dile getirerek, “Bu sene ilk kez düzenlenen Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’na  danışman  öğretmenimiz Süleyman Tepeli ve Tekstil Teknolojileri bölümü öğrencisi Semih Kovacı’nın hazırladığı proje ile katıldık. Hem ön eleme hem de yarışmanın ilk raporu olan ön tasarım raporunu başarılı bir şekilde geçtik. Bundan sonraki aşamada proje tasarım raporunu da geçerek finale kalma hedefindeyiz” dedi.

Takım danışmanı Süleyman Tepeli ise, “Öğrencilerimizgösterdikleri gayretli çalışmalar neticesinde bize bu gururu yaşattı. İnanıyorum ki yarışma sonucunda yine aynı başarıyı gösterip okulumuzun adını bir kez daha zirveye taşıyacaklar. TEKNOFEST Yarışmaları sayesinde öğrencilerimiz farklı teknoloji dallarında aldıkları eğitimi, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kritik teknolojiler konusunda uygulamaya koyma imkânı bulmaktadırlar. Bu açıdan dereceler elde edilsin veya edilmesin takım olarak yaptıkları çalışmalar, öğrencilerimize iyi ve kaliteli bir birey olma yolunda büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.