Denizli OSB Süper Ligi’nde şampiyon MEK Tekstil oldu – D20Haber
20.05.2024, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB Süper Ligi’nde şampiyon MEK...

Denizli OSB Süper Ligi’nde şampiyon MEK Tekstil oldu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 3 Mayıs 2024 Cuma - 16:37Güncelleme: 3 Mayıs 2024 Cuma - 16:40
Denizli OSB Süper Ligi’nde şampiyon MEK Tekstil oldu

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Futbol Süper Ligi’nde MEK Tekstil şampiyonluğa ulaşırken, Altınbaşak Tekstil ise Yükselme Grubu şampiyonu oldu.

Denizli OSB tarafından bu yıl 19’ncusunu düzenlenen OSB Futbol Süper Lig ve Yükselme Ligi Grubu turnuvaları tamamlandı. Denizli OSB Spor Tesisleri’nde yapılan final müsabakaları ve ödül törenine Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, Denizli OSB Bölge Müdürü ve Spor Tertip Heyeti Başkanı Ahmet Taş, firma sahipleri, sporcular ve aileleri katıldı.

  

YÜKSELME GRUBU’NDA ŞAMPİYON ALTINBAŞAK

Denizli OSB Yükselme Grubu son maçında Uspar Tekstil ile karşılaşan Altınbaşak Tekstil, 4-1’lik skorla şampiyonluğa ulaştı. Uspar Tekstil ikinci, Kemal Uğurlu Tekstil ise üçüncü oldu.

SÜPER LİG’DE ŞAMPİYON MEK TEKSTİL

Denizli OSB Süper Ligi final maçında ise MEK Tekstil ile Gökhan Tekstil karşı karşıya geldi. MEK Tekstil, 3-1’lik skorun ardından Denizli OSB Süper Ligi Şampiyonluk Kupasının sahibi oldu.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Karşılaşmaların ardından ödül törenine geçildi. Turnuvayı tamamlayan Denizli OSB İtfaiye Müdürlüğü takımı “En Centilmen Takım” ödülünün sahibi oldu. Ödülü takım adına Denizli OSB İtfaiye Müdürü ve Takım Yöneticisi İsa Bay, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz’in elinden aldı.

Sirmersan Mermer takımından Rasim Akkaya, attığı 17 gol ile gol kralı oldu. Uspar Tekstil’den Ali Aksoy ile Tosunoğlu Tekstil’den Ramazan Aydın daa “Altın Eldiven” ödülünü aldı.

Haberin DevamıReklam
Denizli OSB Ligi Yükselme Grubu şampiyonu olan Altınbaşak Tekstil sporcuları madalyaları ile kupayı İlman’dan aldı.

Yükselme Grubu’nun ardından Süper Lig kazananlarının ödüllerinin verilmesine geçildi. En Centilmen Takım” ödülünü Deniz Tekstil Konfeksiyon, Gamateks Tekstil’den Serdar Oral “Gol Kralı” unvanını ve ödülünü, Altın Eldiven ödülünü ise MEK Tekstil’den Alim Aykan elde etti.

Süper Lig’i 3’üncü bitiren Deniz Tekstil İplik Örgü ve 2’nci sırada tamamlayan Gökhan Tekstil takımları, madalya ve kupalarını Denizli ASKF Başkanı Ceşen’den aldı.

DAVULLU ZURNALI KUTLAMA

2023-2024 Denizli OSB Süper Ligi’nin kazananı MEK Tekstil şampiyonluk kupasını Filiz’den aldı. takıma Büyük bir coşkuyla kupayı kaldıran takım, şampiyonluğu davul ve zurna eşliğinde kutladı.

“TURNUVALARA KATILAN TAKIMLARIMIZI KUTLUYORUZ”

Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, “Denizli OSB olarak 19 yıldır Amatör Spor Etkinlikleri kapsamında futbol turnuvamızı gerçekleştiriyoruz. Bu gelenek hem sanayicilerimize, hem de çalışanlarımıza sportif bir aktiviteden ziyade birlik ve beraberliğin pekişmesi anlamında da önemli katkılar sunuyor. Turnuvamıza katılım sağlayan, mücadele eden ve derece alan tüm takımlarımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Denizli OSB Ligi’nin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELE RUHU HER YIL KATLANARAK ARTIYOR”

Denizli OSB Bölge Müdürü ve Spor Tertip Heyeti Başkanı Ahmet Taş ise şunları söyledi:

“Bu yıl ki turnuvamız oldukça heyecanlı ve seyir keyfi yüksek geçti. Final müsabakalarımızda da aynı heyecanı yaşadık. Mücadele ruhunun her yıl katlanarak arttığı turnuvamıza sanayicilerimizin ve kıymetli çalışanlarımızın gösterdikleri ilgi ve verdikleri emekler bizleri mutlu ediyor. Bu anlamda Denizli OSB Ligi’ne katılan 31 takımımıza ve sporcularımıza teşekkür eder, ödül almaya hak kazanan takımlarımızı kutlarız.”