05.07.2020, Pazar
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu

Denizli OSB Başkanvekili Filiz, OSBÜK yönetimine seçildi

Haber Merkezi - 27 Ağustos 2019 Salı - 17:04 Denizli OSB Başkanvekili Filiz, OSBÜK yönetimine seçildi

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (Dosb) Başkanvekili Necip Filiz, merkezi Ankara'da bulunan Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

A- A+

OSBÜK Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. Mevcut Başkan Memiş Kütükçü’nün güven tazelediği genel kurulda, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanvekili Necip Filiz, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Türkiye’de bulunan 331 OSB içerisinden yönetime giren Başkan Vekili Filiz, OSB’lerin cazibe merkezi olması için ve organize sanayi bölgelerinin sorunlarına çözüm üretebilmek hedefiyle çalışacaklarını söyledi.

Türkiye’nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğüne vurgu yapan Filiz, “Memiş Kütükcü’nün başkanlığında, arkadaşlarımız ile el ele vererek OSB’ler için yeni projeler geliştirmenin gayretinde olacağız” diyerek, şunları kaydetti:

“DAHA ÇOK ÜRETİM DAHA ÇOK YATIRIM”

“OSB’lerimiz, Türk sanayisinin dünyayla entegre olmasını ve rekabet gücümüzün artmasını sağlayacak bir vizyona sahipler. Kendilerini büyütmekle kalmadılar, sanayimizin büyümesinde de lokomotif görevi üstlendiler. Türkiye’de sanayinin lokomotifi konumunda olan organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren firmalarımızın sorunlarına hakimiz. Bu sorunların çözümü, organize sanayi bölgelerinin daha rahat bir atmosferde çalışmalarını sürdürmeleri anlamında geliştirilecek projeler ve inovatif düşüncelerin harekete geçirilmesi adına yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızla el ele ve gönül birliğiyle hareket edeceğiz. Sağ olsun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız bizleri hiç yalnız bırakmadı, sanayicimizin ve girişimcimizin elinden tuttu.”

Enerji ve hammaddelerin daha verimli bir şekilde kullanılmasının sağlandığı, atıkların minimize edildiği, işletmeler arası malzeme ve enerji değişimlerinin üst düzeyde olduğu, yerelleşmenin sağlandığı, ekonomik büyümenin, kalitenin ve sosyal dengenin korunduğu yeni nesil OSB’lerimizi, sanayimizin hizmetine sunma gayreti ve iş birliği içerisinde daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, daha çok yatırım yapacağız, daha çok istihdam sağlayacağız. Türkiye’nin yeni büyüme hikâyesini hep birlikte yazacağız.”