Denizli OSB Atıksu Arıtma Tesisi toplantısı yapıldı – D20Haber
16.07.2024, Salı
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli OSB Atıksu Arıtma Tesisi toplantısı...

Denizli OSB Atıksu Arıtma Tesisi toplantısı yapıldı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Temmuz 2024 Perşembe - 16:01Güncelleme: 11 Temmuz 2024 Perşembe - 16:01
Denizli OSB Atıksu Arıtma Tesisi toplantısı yapıldı

Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünce bölgede yapılması planlanan 30.000 m³/gün kapasiteli yeni atıksu arıtma tesisiyle ilgili paydaş katılım toplantılarının ikincisi yapıldı.

Dünya Bankası finansmanlı Türkiye Organize Sanayi Bölgeleri Projesi kapsamında, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nce, Pamukkale ilçesinin Koyunaliler Mahallesi’nde bulunan 54 nolu parselde yapılması planlanan 30.000 m³/gün kapasiteli yeni ileri biyolojik ve kimyasal merkezi atıksu arıtma tesisi ile ilgili ikinci paydaş katılım toplantısı gerçekleştirildi.

Haberin DevamıReklam
Söz konusu proje için Dünya Bankası Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme Çalışması gereğince faaliyet ile ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için düzenlenen paydaş katılımı ve bilgilendirme toplantısı, Denizli OSB Müdürlüğünde yapıldı. Toplantıya OSB içerisinde bulunan işletme yetkilileri, OSB dışında Pınarkent Sanayi Alanı’nda faaliyet gösteren firma yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile faaliyetin gerçekleşeceği alana komşu arazi sahibi çiftçiler ve yerel halk katıldı.

Toplantıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilisi Çevre ve Sosyal Uzman Burcu Kırdar, Müşavir firma yetkilisi Hatice Çınar, uzmanlar ile Denizli OSB Arıtma Tesisi Müdürü Çevre Yüksek Mühendisi İbrahim Ereşme, proje hakkında katılımcıları bilgilendirdi.