30.11.2021, Salı
6 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EKONOMİ
  4. /
  5. Denizli OSB
  6. /
  7. Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi...

Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi Projesi’nin sözleşmesi imzalandı

Haber Merkezi - 26 Kasım 2021 Cuma - 16:53 Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi Projesi’nin sözleşmesi imzalandı

GEKA’nın sağladığı 2021 yılı güdümlü proje desteğiyle hayata geçirilecek “Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi”nin sözleşmesi imzalandı. Nitelikli ara eleman yetiştirmeye yönelik projenin yürütücülüğü Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yapacak.

A- A+

Denizli OSB Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Vali Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ahmet Kutluhan, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu, Denizli OSB Başkanvekilleri Derya Baltalı ve Necip Filiz ile Denizli OSB Yönetim Kurulu üyeleri Osman Uğurlu ve Cemalcan Sirkeci katıldı.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nün Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Odası, Pamukkale Üniversitesi ve Denizli Sanayi Odası ortaklığı ile başvuruda bulunduğu “Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi Güdümlü Projesi” ile Denizli sanayisinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması ve sanayi sektörünün rekabet gücünün artırılması amaçlanıyor.

Proje kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığının modüllerine uygun sertifikalı ve nitelikli eğitimler sayesinde iş arayan vatandaşlarımız meslek hayatına kalifiye eleman olarak kazandırılacak. Sanayinin ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman problemine kalıcı çözümler getirilecek. Projenin hedefleri doğrultusunda yüksek sanayi dönüşümünün sağlanması için yenilik, girişimcilik, teknoloji, tasarım ve markalaşma kapasitesini artırmaya yönelik yapı oluşturulacak.

Ayrıca tekstil, makine, metal, elektrik – elektronik, endüstriyel otomasyon, mekatronik, bilgi teknolojileri ve benzeri eğitim atölyeleri kurulacak. Atölyelerde ve merkezde gerçekleştirilecek eğitimlerin akabinde, Denizli Mesleki Eğitim ve Test Merkezi’nde tekstil ve makine sektörlerine yönelik test hizmetleri verilecek.

Toplam bütçesi 6 milyon 700 bin TL olan projenin yüzde 75’ine karşılık gelen 5 milyon 25 bin TL’si GEKA tarafından, yüzde 25’i olan 1 milyon 675 bin TL’si ise başvuru sahibi kurum olan Denizli OSB tarafından karşılanacak. Projenin 24 ayda tamamlanması planlanıyor.