29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasının ödülleri...

Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasının ödülleri verildi

Haber Merkezi - 12 Nisan 2018 Perşembe - 14:27 Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek yarışmasının ödülleri verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik, görsel ve edebi alanda düzenlenen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yetenek yarışmasının birincileri ödüllerini aldı.

A- A+

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdür Ramazan Yılmaz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Yeşilay Şube Başkanı Bünyamin Yakar ile yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, törendeki konuşmasında, “Eğitimciler olarak görevimiz eğitim öğretimdir. Öğrencilerimizi iyi yetiştirmek için çaba sarf ediyoruz. Sizleri her yönden donanımlı bir nesil olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ancak tüm bunların yanında sağlıklı ve bağımlı olmayan birer birey olmanız en öncelikli hedeflerimizdendir. Bağımlılıkla mücadelede en büyük görev anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bin öğrencimiz var. Çağımızın en büyük bağımlılığı teknoloji bağımlılığıdır. İlimiz her alanda başarılı bir il. Başarılarımızı daha da yukarı taşımak için bağımlı olmayan sağlıklı ve okuyan nesiller yetiştirmemiz gerekiyor” dedi.

Yapılan diğer konuşmaların ardından edebi dalda ilkokullarda birinci olan Kübra Kanmaz, ortaokullarda birinci olan Çise Şehri Kaymak, liselerde Rüya Nur Yokuş, görsel dalda ilkokullarda birinci olan İdil Peri Ören, ortaokullarda birinci olan Nurten Utlı ve liselerde birinci olan Hilal Akar’a ödülleri verildi.