29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ’de ‘Yaşam ve Form’ temalı defile

PAÜ’de ‘Yaşam ve Form’ temalı defile

Haber Merkezi - 15 Mayıs 2018 Salı - 13:55 PAÜ’de ‘Yaşam ve Form’ temalı defile

Pamukkale Üniversitesi (paü) Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü, Moda Tasarımı Programı ile Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Yaşam ve Form’ temalı defile düzenlendi.

A- A+

Gamateks firmasının sponsorluğunda, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi ana salonda gerçekleştirilen defilede, PAÜ Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı ile Osman Aydınlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin 2017-18 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde tasarladıkları ürünler sergilendi.

Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nurcan Kutlu Yapıcı, defileyle ilgili açıklamasında, “Moda bir döngü olup, yeni materyaller, yeni teknikler ve yeni formlar geliştirilen bir süreçtir. Bu süreç geriye dönüşleri yaşarken, bugünün ve geleceğin şartlarında farklı ve yaratıcı bakabilmeyi gerektirmektedir. Öğrencilerin hazırlamış olduğu bu koleksiyonların özünde, yaşam ve formun yeniden deneyimlenmesi yatmaktadır” dedi.