29.10.2020, Perşembe
15 °C / 20 °C Denizli Hava Durumu

PAÜ’de uzaktan eğitim fiyaskosu, daha ilk günden sistem çöktü

Haber Merkezi - 5 Ekim 2020 Pazartesi - 13:40 PAÜ’de uzaktan eğitim fiyaskosu, daha ilk günden sistem çöktü

Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ), uzaktan eğitim daha ilk günden çöktü. Bu duruma gösterilen tepkiler çığ gibi büyüyünce, PAÜ bir anda Twitter’da TT oldu.

A- A+

FETÖ davaları, eski rektör Prof. Dr Hüseyin Bağ ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof Dr Osman Çiftçi’nin eşleri için özel kadrolar açılması, Bitki Genetiği ve Tarımsal Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezine iş makinasıyla girilmesi, üniversitelerle ilgili yapılan sıralamada gerilerde kalması gibi birçok olumsuzlukla anılan PAÜ’de yeni eğitim öğretim yılı da sancılı başladı.

PAÜ yönetimi, öğrencilerin uzaktan eğitime katılmasını zorunlu tuttu. Ancak, bugün başlayan yeni dönemde daha ilk saatlerde sistem çöktü. Dersleri takip edebilmek için bilgisayarlarını açan öğrenciler “sistem hatası” uyarısıyla şaşkına döndü.

Öğrenciler, tepkilerini “Sistemin altyapısı yoksa neden canlı derslere girmeyi zorunlu tuttunuz? Neden sonradan izlenmiyor bu dersler? Bunun böyle olacağını hepiniz bildiğiniz halde, bildiğiniz şeyleri yapmaya neden devam edip bir sürü öğrenciyi mağdur ediyorsunuz?” şeklindeki sorularla tepkilerini dile getirdi. Öğrencilerin sosyal medyadan yaptıkları paylaşımla PAÜ, 5 Ekim dünya Öğretmenler Günü’nün ardından 3 bin 811 tweet ile ikinci sırada yer aldı.