30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ’de öğrenci merkezli dijital destekli üniversite...

PAÜ’de öğrenci merkezli dijital destekli üniversite eğitimi dönemi

Haber Merkezi - 11 Eylül 2020 Cuma - 09:53 PAÜ’de öğrenci merkezli dijital destekli üniversite eğitimi dönemi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ), coronovirüs salgını nedeniyle “öğrenci merkezli dijital destekli üniversite eğitimi”ne geçiyor.

A- A+

PAÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, dijital destekli üniversite eğitimi ile öğrencilerin derslere her an, her yerden ulaşabilmesinin ve üst seviyedeki öğrenme kazanımlarına ulaşmasının amaçlandığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Dijital destekli eğitimde öğretim elemanları her 45 dakika ders için en az 10 dakika olmak üzere seslendirilmiş ders sunumlarını ya da canlı çekilmiş ders videolarını ders materyali olarak, önceden online sisteme yükleyeceklerdir. Bu ders materyalleri her an, her yerden öğrenci erişimine sürekli açık olacaktır.

Haberin DevamıReklam

Sadece ders sunumları değil uygulama ve beceri eğitimleri için de uygulama süreçlerini gösteren videolarda hazırlanıp sisteme önceden yüklenerek, öğrencilerin ulaşımına açılacaktır.

Öğrenciler sisteme yüklenmiş ders ve uygulama videolarını önceden izleyip daha sonra canlı derslere katılacaklardır. Canlı dersler alışılagelmiş yöntemler yerine, soru çözümleri, örnek olay incelemeleri vd. interaktif yöntemler kullanılarak yapılacaktır. Bu şekilde canlı ders saatleri içinde yapılacak öğrenme etkinlikleriyle öğrencilerin uygulama, analiz, değerlendirme ve sentez gibi üst bilişsel düzeylere ulaşması hedeflenmektedir.

Öğrencilerin derslere devam zorunluluğu konusundaki geçerli olan kurallar değişmemektedir.”