26.06.2022, Pazar
20 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. PAÜ’de eski rektör Hüseyin Bağ’ın görevine...

PAÜ’de eski rektör Hüseyin Bağ’ın görevine son verildi

Haber Merkezi - 24 Eylül 2020 Perşembe - 17:57 PAÜ’de eski rektör Hüseyin Bağ’ın görevine son verildi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) eski rektörü Prof Dr Hüseyin Bağ’ın YÖK tarafından görevine son verildi. Bağ, eşine açtığı kadro nedeniyle bir süre önce YÖK tarafından görevinden uzaklaştırılmıştı.

A- A+

PAÜ eski Rektörü Prof Dr Hüseyin Bağ hakkında açılan soruşturma tamamlandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından açılan soruşturmanın tamamlanmasının ardında yapılan açıklamada, “YÖK tarafından, 07.08.2020 tarihinde hakkında soruşturma açılan ve görevinden uzaklaştırılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile ilgili soruşturma tamamlanmıştır. Bugün gerçekleştirilen Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısında verilen disiplin cezası nedeniyle Kanunen rektörlük görevi sonlanmıştır” denildi.

Haberin DevamıReklam

Bağ, eşi Derya Bağ için PAÜ Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (PADAM) açtığı öğretim görevlisi kadrosu nedeniyle gündeme gelmiş, bunun üzerine toplanan YÖK Genel Kurulu tarafından görevinden uzaklaştırılmıştı.

Eski rektör, daha önce de eşini Serinhisar’ın Yatağan Mahallesi’ndeki İslam Bilimleri Enstitüsü Genel Sekreterliğine atamış, tepkiler üzerine YÖK devreye girmişti.