05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

PAÜ öğrencileri ünlü tabloları canlandırdı

Haber Merkezi - 15 Nisan 2020 Çarşamba - 12:09 PAÜ öğrencileri ünlü tabloları canlandırdı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü öğrencileri, dünyaca bilinen ressamların tablolarını canlandırdı. Tablonun orijinal hali ile öğretmen adaylarının canlı portre fotoğraflarının bir araya gelmesiyle kısa bir film hazırlanıp, dijital ortamda sergilenen çalışma takipçilerin beğenisine sunuldu.

A- A+

Coronavirüs salgını nedeniyle eğitimlerini bir süredir uzaktan alan PAÜ Öğrencileri, sosyal ve kültürel etkinliklerini dijital ortamda sürdürmeye devam ediyor. Dersleri ve seminerleri dijital ortamdan takip eden öğrenciler, “eğitimde drama” dersi kapsamında sanatsal bir etkinlik gerçekleştirdi.

Matematik öğretmeni adayları, ünlü tabloları tek başlarına ya da birlikte yaşadıkları aile bireylerinin de yardımıyla canlandırıp fotoğrafladı. Etkinliği ev ortamı koşullarında gerçekleştiren öğrenciler, çalışmalarında hiçbir yeni eşya, kıyafet ve aksesuar satın almadan elde bulunan imkânları değerlendirerek projelerini ortaya koydu. Seçtikleri tablo, dış mekân gösteriyor olsa dahi, evden çıkmadan aynı ortamı paylaştıkları aile bireyleri dışında hiç kimseyle sosyalleşmeden bu çalışmayı gerçekleştirdiler.

Tablonun orjinali ile öğretmen adaylarının fotoğraflarının yan yana gelmesiyle kısa bir film de hazırlanarak dijital ortamda takipçilerin beğenisine sunuldu.