25.07.2021, Pazar
22 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Özel öğrencilerin özel gösterisi

Özel öğrencilerin özel gösterisi

Haber Merkezi - 16 Mayıs 2018 Çarşamba - 12:07 Özel öğrencilerin özel gösterisi

Denizli'nin Kale ilçesinde, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikte engelli öğrenciler gösteri sundu.

A- A+

Kale’de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla ilçedeki okullarda eğitim-öğretim gören engelli öğrencilerin katılımıyla Halk Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdür Ersal Ersin Avcı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte yaptığı konuşmada, ilçedeki okullarda 22 engeli öğrenciye 11 öğretmenle hizmet verdiklerini belirtti. Bu konuda herkesin elini taşın altına koyup çalıştığını dile getiren Avcı, şöyle konuştu:

“Özel eğitim velilerimizin çok desteği oldu. Başta özel eğitim öğretmenlerimizin desteği var. Öğrencilerimiz çok çalıştılar. Bugün sizlere hazırladıkları gösterileri sunacaklar. Akabinde kendilerinin üretmiş oldukları el ürünleri sergimiz var. Özel eğitimden sorumlu şube müdürü olarak Sayın Kaymakamımıza, Milli Eğitim Müdürümüze ve öğretmenlerimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.”

Özel eğitim alan engelli öğrenciler, hazırladıkları halk oyunları gösterilerini sundular, şarkılar söyledi. Duygulu anların yaşandı programda daha sonra öğrencilerin yaptıkları eserlerin sergisi açıldı.

DENİZLİ (AA)