30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Öğretmen okullarının 171. kuruluş yıldönümü kutlandı

Öğretmen okullarının 171. kuruluş yıldönümü kutlandı

Haber Merkezi - 21 Mart 2019 Perşembe - 17:34 Öğretmen okullarının 171. kuruluş yıldönümü kutlandı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Türk Halk Müziği Topluluğu ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şubesi Türk Halk Müziği Korosu, öğretmen okullarının kuruluşunun 171. yıldönümünü birlikte verdikleri konser ile kutladı.

A- A+

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri, PAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Tuncel, Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Kevser Erbeği, dernek üyeleri ve çok sayıda dinleyici izledi.

Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Tuncel, gecede yaptığı konuşmada, “Herkes öğretmen olamaz, olmamalı. Çünkü öğretmenlik kendine özgü bilgi, beceri ve duyguya sahip olmayı gerektiren bir meslektir. Bu düşünceden hareketle 16 Mart 1848 tarihinde rüştiyelere öğretmen yetiştirmek amacıyla üç yıl süreli Darül Muallimin-i Rüşdi adını taşıyan okullar açılmıştır. 171 yıllık süreçte nitelikli öğretmen yetiştirmek adına birçok model denenmiş ve denenmektedir. Eğitim fakültelerinin temelini de 171 yıl önce açılan öğretmen okullarının oluşturduğunu söylemek mümkündür” dedi

Konserin sonunda, PAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Tuncel, konsere katılım ve katkılarından dolayı Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği Denizli Şube Başkanı Kevser Erbeği’ye çiçek takdim ederek, teşekkürlerini sundu.