29.07.2021, Perşembe
25 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Denizli’de hangi lise kaç öğrenci alacak?

Denizli’de hangi lise kaç öğrenci alacak?

Haber Merkezi - 11 Nisan 2018 Çarşamba - 15:03 Denizli’de hangi lise kaç öğrenci alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının listesini yayınladı. Denizli’de 19 nitelikli eğitim kurumuna yapılacak sınavla bin 680 öğrenci yerleştirilecek.

A- A+

Milli Eğitim Bakanlığı “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” yayınlandı. Kılavuzda, sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumları ile okulların öğrenci kontenjanlarına da yer verildi.

TEOG yerine getirilen sistemle nitelikli liseler oluşturuldu. Buna göre, Denizli’de Merkezefendi’de 11, Pamukkale’de 5, Tavas, Çivril ve Babadağ’da 1’er ortaöğretim kurumu “nitelikli lise” olarak belirlendi. Başvuruların 18 Nisan’da sona ereceği okulların listesi şöyle:

Merkezî Sınavın isteğe bağlı olduğunu vurgularken merkezi sınava katılmak isteyen öğrencilerin başvuru tarihini 11-18 Nisan 2018 olarak açıkladı. Sınava girerek nitelikli liselere yerleşmek isteyen adayların sınav başvuruları elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullarda yapılacak. Sınavla öğrenci alacak liseler arasında Fen Liseleri, İmam Hatip Liseleri, Anadolu Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri de yer almaktadır.