27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Bir Aile Bir Bayrak etkinliği

Bir Aile Bir Bayrak etkinliği

Haber Merkezi - 19 Mart 2019 Salı - 18:56 Bir Aile Bir Bayrak etkinliği

Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğrencileri ve velileri tarafından “Bir Eile Bir Bayrak” etkinliği düzenledi. Bayramyeri Meydanı’nda da sergilenen Türk bayraklı motifler beğeni topladı.

A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u ziyaret eden Hüseyin Erikoğlu Anaokulu Müdürü Cihat Özbek ve öğretmenleri, “Bir Aile Bir Bayrak” adlı etkinlik hakkında bilgiler verdi. Vatanseverlik temasının önemine değinen Oğuz, “2016-2017 eğitim öğretim yılında uygulamaya koyduğumuz ve valiliğimiz ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Eğitimde Değerler Eğitimi Programı’nda (EDEP) mart ayı boyunca ‘vatanseverlik’ teması işlenecek. Yıl boyunca işlenen ve işlenecek olan 13 temanın içerisinde belki de en değerli olanı geçmişten günümüze ve geleceğe taşınması mühim olan “vatanseverlik” konusudur. Hüseyin Erikoğlu Anaokulu öğrenci ve velileri tarafından hazırlan bu etkinlik, içinde bulunduğumuz ay sebebiyle daha özel duygularla hissettiğimiz fakat her daim en derinimizde yaşatacağımız vatanseverlik sevgisini yalnızca bizlerin değil miniklerimizin de, daha bu yaşlarında, kuvvetle hissetmelerinin sağlanması açısından çok önemlidir” dedi.

BAYRAMYERİ’NDE SERGİ

Bu arada Hüseyin Erikoğlu Anaokulu’nca vatanseverlik teması ile hazırlamış olduğu ”Bir Aile Bir Bayrak” adlı etkinliği Bayramyeri Meydanı’nda gerçekleştirildi. Hazırlanan Türk bayrağı motifleri burada sergilendi. Vatanseverlik temasını işleyen 33 eser, Hüseyin Erikoğlu Anaokulu 5/F ve 5/G şubeleri velileri ve öğrencileri tarafından hazırlandı.

“Bir Aile Bir Bayrak” etkinliği için hazırlanan 33 eserin içinde 2018 yılı Ağustos ayında Hakkâri’nin Yüksekova İlçesinde şehit düşen Denizlili Özel Harekât Polisi Mehmet Ali Doğan’ın şehit toprağından yapılan bayrak da yer aldı.