27.07.2021, Salı
21 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi açıldı

Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi açıldı

Haber Merkezi - 14 Mart 2019 Perşembe - 18:23 Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi açıldı

Hayırsever Ender Yörükoğlu tarafından yaptırılan Bilim Sanat Merkezi, düzenlenen törenle açıldı.

A- A+

Açılış törenini Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, MEB Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Fikret Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,hayırsever Ender Yörükoğlu ve ailesi ile davetliler katıldı.

9 BİN ÖĞRENCİ ÖZEL EĞİTİM ALIYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, törende yaptığı konuşmada “Bizim en önemli gördüğümüz eğitim alanı özel eğitimdir. Bu merkez bizim için son derece önemli. Çünkü, özel eğitim denilince farklı bir duyguya sahip oluyoruz ve farklı bir çalışma gerekiyor. Üstün zekâlı çocuklarımızın içindeki parlayan yıldızı bizim açığa çıkarmamız gerekiyor. Çocuklarımızın saçtığı ışık hangi alandaysa ve yetenekleri nelerse onları keşfetmemiz gerekiyor. Bunun için Denizli’ye bir bilim sanat merkezi yetmiyordu. Özel eğitim anlamında iki bilim sanat merkezimizde toplam 750 öğrencimiz var. Denizli’mizde 9 bin civarında öğrencimiz özel eğitim alıyor. Bunların 3500 civarı okullarda geri kalanı ise destek eğitim ve özel eğitim sınıflarında öğrenim görüyorlar. Hastanede eğitim gören 120 öğrencimiz, evde eğitim gören 60 öğrencimiz var. Bütün gayretimiz; bu çocuklarımızı nasıl hayata ve topluma kazandırabileceğimizdir” dedi.

KARAHAN: YETENEKLİ ÇOCUKLARIMIZA ÖZEL ÖNEM VERMELİYİZ

Vali Hasan Karahan ise, Denizli’nin bu açılışlara alıştığını belirterek, “Denizli’de 200 bine yakın öğrencimiz var ve bunların arasında bulunan özel eğitime muhtaç çocuklarımız konusunda da epey bir mesafe kat ettik. Şimdi, memleketimizin geleceği ve belki dünya için de çok önemli olan özel yetenekli çocuklarımıza artık özel önem vermemiz gerek. Çünkü onlar geleceğimizi kurtaracaklar. Denizli’miz, hem merkezi yönetim hem yerel yönetim hem de hayırseverlerimizin vermiş olduğu katkılar yönünden oldukça şanslı. Bugün burada merhume Ülker Yörükoğlu adına açılışını yaptığımız Bilim Sanat Merkezi de bunun güzel bir örneği” diye konuştu.

Konuşmaların ardında eğitim kurumunu yaptıran Ender Yörükoğlu’na Vali karahan tarafından plaket verildi, Bilim Sanat Merkezi’nin açılışı yapıldı.