29.07.2021, Perşembe
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. EĞİTİM
  4. /
  5. EĞİTİM
  6. /
  7. Cumhuriyet ve interneti yazdılar

Cumhuriyet ve interneti yazdılar

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2018 Perşembe - 11:42 Cumhuriyet ve interneti yazdılar

İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu’nun 4. sınıf öğrencileri Esma İpek ve Hüseyin Kehmaz, yazarlık konusunda ilk adımlarını attılar. Esma İpek “Cumhuriyet Çiçekleri” isimli okul dergisi için şiir kaleme alırken, Hüseyin Kehmaz da “İnternete Değil Ailene Bağlan” isimli bir kitap yazdı.

A- A+

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu’nun yazar ve şair öğrencilerini makamında ağırladı. Ziyarete Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Barış Bayraker, sınıf öğretmeni Raziye Babacan, öğrenciler Esma İpek ve Hüseyin Kehmaz katıldı.

Ziyarette, Hüseyin Kehmaz kendi kaleme aldığı “İnternete Değil Ailene Bağlan” isimli kitabını, Esma İpek de şiirinin yer aldığı “Cumhuriyet Çiçekleri” isimli okul dergisini Oğuz’a verdi.

Yazar ve şair öğrencileri kutlayan Oğuz “İlimizde Hayırseverlerimize büyük şükran duyuyoruz. Denizli eğitimine çok önemli eserler kazandırdılar. Bunlardan biri de Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulumuzdur. İl genelinde idarecimizden öğretmenimize kadar eğitimde nicelik değil niteliğe önem veren bir anlayış içerisinde çalışmaktayız. Bu bağlamda okul dergilerimizin içeriğinin dolu dolu olması bizleri sevindiriyor. Derginin oluşturulmasında emeği geçen müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi

Öğrenci Hüseyin Kehmaz’ın isteği üzerine internet ve bağımlılık konulu hikayelerden oluşan “İnternete Değil Ailene Bağlan” isimli kitabı imzalayan Müdür Oğuz; “karşımda bu yaşta bir yazar görmek beni hem heyecanlandırdı hem de gururlandırdı. Öğrencimiz Hüseyin’in ileri de çok iyi bir yazar olup büyük başarılara imza atacağına inancım tamdır. Kendisini tekrar tebrik ediyorum” diye konuştu.

Cumhuriyet Çiçekleri isimli okul dergisinde şiiri olan 4/H sınıfı öğrencisi Esma İpek’te Oğuz’a şiirini okudu.

Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, günün anısına okul müdürü, öğretmen ve öğrencilere kitap hediye etti.