Zolan’dan şehit için taziye mesajı – D20Haber
24.09.2023, Pazar
20 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan’dan şehit için taziye mesajı

Zolan’dan şehit için taziye mesajı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Ağustos 2023 Perşembe - 11:31Güncelleme: 10 Ağustos 2023 Perşembe - 13:28
Zolan’dan şehit için taziye mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye (DBB) Başkanı Osman Zolan, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Denizlili Uzman Çavuş Kemal Özek için taziye mesajı yayımladı.

DBB Başkanı Osman Zolan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde sürdürdüğü Pençe-Kilit Operasyonu’nda şehit düşen Denizlili Uzman Çavuş Kemal Özek, Teğmen Uğur Altınbaş,Uzman Çavuş Özkan Lale, Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ için taziye mesajı yayımladı.

Türkiye’nin milli güvenliği ve bölünmez bütünlüğü için terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyon sırasında şehit düşen kahraman Mehmetçiğin şahadet haberini üzüntü ile öğrendiğini kaydeden Başkan Osman Zolan, “Milletimizin başı sağolsun. Vatanımızın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden kahraman evlatlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehitlerimiz, aziz milletimizin kalbinde daima yaşayacaklar” ifadelerini kullandı.

Ülkenin birlik ve beraberliğine olan inancını vurgulayarak, Türk milletinin terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele edeceğini belirten Başkan Zolan, şunları kaydetti:

“Tüm dünya şunu iyi bilsin ki aziz milletimiz son ferdine kadar bu topraklara sahip çıkacak, vatanını böldürtmeyecek, bayrağını indirtmeyecek ve şehitlerimizin kanını asla yerde bırakmayacaktır.Şehitlerimizin bizlere emaneti olan bu kutsal vatan topraklarınıilelebet korumaya devam edeceğiz. Bu vesilelerle şanlı ordumuzun sürdürdüğü, Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit düşen evladımız, hemşehrimiz Uzman Çavuş Kemal Özekve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerine, Denizli’mize sabır ve başsağlığı dilerim. Şehitlerimizin makamı âli, mekânları cennet olsun.”