28.10.2020, Çarşamba
12 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu

Zolan: Ulus, örnek cadde olacak

Haber Merkezi - 10 Ağustos 2017 Perşembe - 15:51 Zolan: Ulus, örnek cadde olacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üst yapı çalışmaları devam eden ve ağaç kesimleriyle gündeme gelen Ulus Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Çalışmaları yerinde gören ve burasının örnek bir cadde olacağını belirten Zolan, "Günü kurtarmak değil, doğru projelerin altına doğru şekilde imza atmak durumundayız. Eğer bu şehir bize emanet edildiyse, millet bize bu görevi verdiyse, o millete en iyi şekilde en doğru şekilde, göz boyamadan, algı yönetmeden ve yapıyormuş gibi görünmeden kökl

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyes’inin kent merkezinde yapımını tamamladığı alt yapı çalışmalarının ardından, üst yapıya başladığı ilk nokta olan Ulus Caddesi’nde çalışmalarda sona gelindi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni, Yol İşleri Şube Müdürü Hüseyin Çolakoğlu ve beraberindekiler ile Ulus’ta incelemede bulundu.

DENİZLİ’NİN EN ÖNEMLİ CADDESİ

Bulvarın yapım sürecindeki son aşama olan asfaltlama çalışmalarını yerinde gören ve Ulus’ta bir süre yürüyen Zolan, asfaltlama makinesini kullandı, çalışanlarla sohbet etti. Daha sonra burada açıklamada bulunan Zolan, “Ulus, Denizli’nin en önemli caddelerinden birisi. Burası tüm alt yapısıyla baştan aşağı tamamladığımız ve üst yapıya başladığımız bir yer. Telekom, elektrik, TÜRKSAT ve tüm doğalgaz ile ilgili olan işlerle de olağanüstü gayret sarf edildi, elektrik hatları yer altına alındı. Denizli’nin yükünü alan bu caddede asfaltlama çalışmasına başladık. İnşallah bir tarafını yakın zamanda tamamlamış olacağız. Sonrasında asfaltlanan yeri trafiğe alıp diğer kısmı asfaltlama aşamasına geçeceğiz. Bir olumsuzluk yaşamadan buradaki üstyapımızı kısa sürede bitirmiş olacağız” dedi.

“6 ŞERİTLİ OLACAK”

Ulus Caddesi’nin 3 gidiş 3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli bir yol olacağını ve Denizli’nin ana trafiğini taşıyacağını kaydeden Başkan Zolan, “Trafik akışı çok seri olacak şekilde güzel planlanmış olan ve uzun yıllar kazılmayacak bir yolun inşaatını yapıyoruz. 6 şeridin yanında yanlarda da parklanma şeridimiz olacak. Burada oturan vatandaşlarımızı da düşünerek güvenli park için cepler oluşturduk. Yaklaşık 2 kilometrelik bulvarı inşallah tamamlayıp milletimizin hizmetine sunacağız. Orta refüj ile ilgili de her türlü hazırlığımızı yaptık. Yeni ağaçlarla burada güzel bir peyzaj düzenlemesi yapacağız. Sonuç itibari ile Ulus, örnek bir bulvar haline gelecek” diye konuştu.

Zolan: Ulus, örnek cadde olacak

“DOĞRUYU YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Bu tür çalışmalarda gelecekteki 50-100 yılı düşünerek planlamada bulunduklarını ifade eden Zolan, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir daha bu bulvar kazılmasın istedik. Ben yol konforunun bozulması sebebi ile sıkıntı çeken vatandaşlarımıza, inşaat esnasında etrafın toz ve çamur olması sebebi ile sabır gösteren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ancak biz doğruyu yapmak zorundayız. Günü kurtarmak değil, doğru projelerin altına doğru şekilde imza atmak durumundayız. Eğer bu şehir bize emanet edildiyse, millet bize bu görevi verdiyse o millete en iyi şekilde en doğru şekilde, göz boyamadan, algı yönetmeden ve yapıyormuş gibi görünmeden köklü işlerin içine girmemiz gerekir. Kendi ikbalimizi bir kenara bırakıp her türlü sıkıntıyı ve riski göze alarak, şehrimizin geleceğine, güzelliğine ve kalıcı eserler bırakma adına bu zor işin altına girmeye karar verdik.”

“TORUNLARIMIZIN TORUNLARI BU YOLU VE ALT YAPIYI KULLANACAK”

Çalışmalar tamamlandığında Ulus’ta her şeyin dört dörtlük olacağını söyleyen Zolan, “Belki torunlarımızın torunları bu yolu ve bu altyapıyı kullanacak. Ulus’u bitirdikten sonra diğer cadde ve bulvarlarımıza da aynı şekilde hızlı bir şekilde girip tamamlamayı düşünüyoruz. İnşallah yılsonuna kadar büyük bir çoğunluğunu, Denizlimizin hak ettiği şekilde yapmak için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Ben şimdiden vatandaşlarımızın güle güle kullanmalarını istiyorum. İnşallah kazasız belasız bu yolumuz milletimize hizmet versin. Tabi ki vatandaşlarımız yolun konforuna güvenerek hızlı gitmesin. Trafik güvenliği elden bırakılmasın” dedi.