Zolan: Üçgen yeni haliyle Denizli’ye çok yakışacak – D20Haber
29.11.2023, Çarşamba
9 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Üçgen yeni haliyle Denizli’ye çok...

Zolan: Üçgen yeni haliyle Denizli’ye çok yakışacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Temmuz 2017 Pazartesi - 14:35Güncelleme: 24 Temmuz 2017 Pazartesi - 14:35
Zolan: Üçgen yeni haliyle Denizli’ye çok yakışacak

Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları projesi tüm hızıyla sürüyor. Zemini güçlendirilip ayakları tamamlanan projede İzmir-Ankara-Antalya’ya transit geçişi sağlayacak köprülerin yapımına başlandı. Çalışmaları inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen’in yeni haliyle Denizli’ye çok yakışacağını söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin trafik yoğunluğunu büyük ölçüde sonlandırmak amacıyla hayata geçirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları inşaatında çalışmalar sürüyor. İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesişim noktasında bulunan Üçgen Köprülü Kavşakları projesinin tamamlanmasıyla bölgedeki trafik yoğunluğu azalacak.

Kasım ayında ilk kazması vurulan çalışmalar çerçevesinde zemini güçlendirme çalışmaları ve viyadük ayakları tamamlandı. İzmir, Ankara Antalya yönünde transit ulaşımı sağlayacak köprü yapımı ile yine transit ulaşımı sağlayacak alt geçit yapımına başlandı. Tüm güvenlik önlemlerinin alındığı, emniyet şeritleri ile yeni ve modern görünüme kavuşacak projenin tamamlanması ile bölgedeki bekleme süreleri sonlanacak.

“VERİLEN SÖZLER TUTULUYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tüm hızı ile devam eden Üçgen Köprülü Kavşakları çalışmalarını inceledi. Zolan’a Genel Sekreter Mustafa Ünal, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve çalışanlar eşlik etti.

Haberin DevamıReklam
İncelemelerinin ardından açıklama yapan Zolan, “Milletimize söz verdiğimiz şekilde projemize devam ediyoruz” dedi. Üçgen’in Denizli’de bütün yolların kesiştiği yer olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Burada sinyalizasyon sistemi ile uzun dakikaları bulan bekleme süreleri vardı. Vatandaşlarımız buradaki trafik sıkıntısının çözülmesini istemiş biz de söz vermiştik. Çok şükür başladık ve hızlı bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Belirli bir aşamayı geçtik, ilk olarak bu bölgede zemini güçlendirmek için 550’yeyakın kazık çakıldı” dedi.

“TRAFİK AKIŞINI RAHATLATACAK”

Bölgede zeminin sağlamlaştırıldığını vurgulayan Başkan Zolan, “Köprülerin ve yolların oturacağı alanlar sağlamlaşmış oldu. Şimdi köprülerin başlangıcındayız. Denizli’de ilk kez uygulanacak olan ard germe köprü burada yapılacak. Bu sistemle birlikte göze hitap eden daha estetik daha geniş, bir yapı meydana getireceğiz. Etaplar halinde yapılmaya devam edilecek. Ben şimdiden şehrimize hayırlı olsun diyorum. Burası Denizli’ye çok yakışacak ve kentimizin trafik akışını rahatlatacak. Her türlü imkanın ve teknolojinin kullanıldığı bir kavşak olacak. Tamamlandığında vatandaşlarımız ışıkta beklemeden yollarına gidebilecek. En yakın zamanda hizmete almak için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.