30.11.2020, Pazartesi
6 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu

Zolan: Tüm ekiplerimizle sahadayız

Haber Merkezi - 12 Nisan 2020 Pazar - 12:38 Zolan: Tüm ekiplerimizle sahadayız

Sokağa çıkma yasağının ardından vatandaşlardan gelen talepleri karşılamak için seferberlik başlattıklarını belirten Başkan Osman Zolan, 112 ve 153’e gelen tüm taleplerin oluşturdukları Vefa Sosyal Destek Grubu ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından karşılandığını söyledi.

A- A+

İçişleri Bakanı tarafından coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 31 ilde alınan sokağa çıkma yasağı kararının ardından, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışma başlattıklarını söyleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların günlük ihtiyaçlarını, kurallar ölçüsünde karşılamak için tüm tedbirleri aldıklarını kaydetti. Zolan, “Cumartesi sabah erken saatlerden itibaren gerek Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz gerekse Vefa Sosyal Destek Grubumuzla vatandaşlarımızın ihtiyacını giderme anlamında seferber olmuş durumdayız. Bunun yanında başta Büyükşehir DESKİ, itfaiye, zabıta, sokak hayvanlarına yönelik hizmet veren birimlerimiz olmak üzere şehrimizde belediye hizmetlerimizin aksamaması için de gayret gösteriyoruz” dedi.

“EKİPLERİMİZ OLAĞANÜSTÜ ÇABA GÖSTERİYOR”

Denizli’deki fırın, eczane ve tüm sağlık kuruluşlarının açık olduğunu ifade eden Zolan, “Fırınlarımız açık, mahalle aralarına kadar gidip dağıtım yapıyorlar. Bu şekilde ulaşılamazsa, vatandaşlarımız 112 Çağrı Merkezi veya ALO 153 hattımızı arıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz ve Vefa Sosyal Destek Grubumuz aracılığı ile de ekmeğe ulaşabiliyor.Ekmekle ilgili sağlıkla ilgili bir sıkıntı yok. Vatandaşlarımız ihtiyaç olduğunda 112 Çağrı Merkezi veya ALO 153’ e taleplerini iletebilir. Ekiplerimiz olağanüstü çaba gösteriyor. Her birine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İNŞALLAH SAĞLIKLI GÜZEL GÜNLER YAKINDIR”

Sokağa çıkma yasağının virüsün yayılmasını önlemeye katkı sağlayacağına inandığını belirten Zolan, şunları kaydetti: “Dünyada, Türkiye’de ne yaşanıyorsa Denizli’de de o yaşanıyor. Hiçbir şey sağlıktan, candan daha öte değil. Bu iki günde de teması en aza indirip hastalığın yayılmasını önlemiş olacağız. Alınan kararlar ölçüsünde vatandaşlarımızın ihtiyacını gidermek için gayret ediyoruz. Bu tedbirlere uyduğumuzda hastalığı daha çabuk atlatırız. Hepimiz kurallara uyalım. Kimse zarar görmesin, duamız temennimiz budur. İnşallah sağlıklı güzel günler yakındır.”

VATANDAŞLAR MEMNUN

Vatandaşlar ise ihtiyaçlarının giderilmesinden son derece memnun olduklarını belirtirken bir telefonda yardımlarına koşan Denizli Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. ALO 153’e ekmek siparişi veren Yasemin Dev, “Sokağa çıkma yasağının olduğu bu günlerde ilgisinden dolayı Denizli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederiz. ALO153’ü aradık sağ olsunlar ekmeklerimizi kapımıza kadar getirdiler” dedi.

Ekmek siparişini Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden teslim alan Mehmet Emin Poyraz, “Hizmet gayet başarılı ve hızlı. Aradıktan itibaren 15 dakika içerisinde hizmet ayağımıza kadar geldi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi personeli ve Vefa Sosyal Destek Grubu görevlisi Betül Tanrıverdi ise, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını öğreniyoruz ve talepleri doğrultusunda en uygun şekilde karşılıyoruz. Sürecimiz bu şekilde işliyor. Her gün birçok insana ulaşarak yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.