Zolan: Sevindik’te 100 yıl alt ve üstyapı inşaatı söz konusu olmayacak – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Sevindik’te 100 yıl alt ve...

Zolan: Sevindik’te 100 yıl alt ve üstyapı inşaatı söz konusu olmayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Ekim 2023 Cumartesi - 11:37Güncelleme: 14 Ekim 2023 Cumartesi - 11:37
Zolan: Sevindik’te 100 yıl alt ve üstyapı inşaatı söz konusu olmayacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, altyapı çalışmalarının tamamlandığı Sevindik Mahallesi’ne giderek sıcak asfalt döküm çalışmalarını inceledi. Zolan, burada yaptığı konuşmada, “Artık bundan sonra bu mahallede 50 yıl, 100 yıl böyle bir inşaat söz konusu olmayacak” dedi.

Altyapı çalışmalarının tamamladığı Sevindik Mahallesi’ne giden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. Zolan’a Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın, Fen İşleri Dairesi Başkanı Nuriye Çevni, Sevindik Mahallesi Muhtarı Yaşar Beşparmakkaya ve beraberindekiler eşlik etti.

Zolan ilk olarak Sevindik Mahallesi sınırları içerisinde kalan Ankara yolu ile Eskihisar Mahallesi arasında bağlantıyı sağlayan yolda yaptıkları sıcak asfalt çalışmasını inceleyen Zolan, burada bir süre asfalt serim makinesi kullandı.

Sevindik Mahallesi’ndeki altyapının ömrünü tamamlaması dolayısıyla her gün arıza ve patlaklar yaşandığını anlatan Zolan, bu nedenle içme suyunun yüzde 65’nin toprağa karıştığını ve eski hatların artık iş göremez hale geldiğini söyledi.

“BÖLGENİN ALTYAPISINI YENİLEDİK”

Haberin DevamıReklam
Vatandaşlardan gelen talepler üzerine bölgenin altyapısını yenilediklerini, bu sırada yol konforunun da bozulduğunu kaydeden Zolan, “Ayrıca çok arzu ettiğimiz doğalgaz da mahallemizde her eve ulaştı. Tüm bu çalışmalar sırasında dokunulmadık yer, kazılmadık sokak kalmadı. Onun için üstyapı çalışması başlattık ve tamamlamak için de gayret sarf ediyoruz. Sevindik, altyapısıyla, üstyapısıyla örnek bir mahalle haline geldi. Vatandaşlarımız huzurlu, rahat bir şekilde burada hayatlarını sürdürsün istiyoruz. Tabii ki sadece Sevindik Mahallemizde değil Denizli’mizde ihtiyaç duyan bütün mahallelerimizde altyapı ve üstyapıya girerek vatandaşlarımıza yakışır konforu ve güzelliği sunmak için gayret sarf ediyoruz” dedi.

ZOLAN’DAN TEŞEKKÜR

Alt ve üstyapı çalışmaları sırasında en büyük destekçilerinin mahalle sakinleri olduğunu belirten Zolan, şunları söyledi:

“Destek veren, sabır gösteren tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Artık bundan sonra bu mahallede 50 yıl, 100 yıl böyle bir inşaat söz konusu olmayacak. Torunlarımızın, torunlarının kullanacağı işleri inşa ettik. Bizim için esas olan gelecek nesillere sorun değil güzellik bırakmak. Onların sorun yaşamaması ve şehrimizin güvenle geleceğe koşması için gayret sarf ediyoruz. Allah yolumuzu açık etsin. Ben tüm emek verenlere, çalışma arkadaşlarıma ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.”