27.07.2021, Salı
21 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Planetaryum sizleri bekliyor

Zolan: Planetaryum sizleri bekliyor

Haber Merkezi - 23 Mart 2019 Cumartesi - 18:53 Zolan: Planetaryum sizleri bekliyor

Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve tüm gök cisimlerinin görüntülerinin izlenebildiği gezegen evinde sıra dışı bir deneyim yaşamak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan Planetaryum’dan (gezegen evi) yararlanabilecek. Bunun için http://tiyatro.denizli.bel.tr/ adresindeki e-bilet linkinden rezervasyon yaptırılabiliyor.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği en önemli projelerden biri olan Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, hizmete girmesinin ardından birçok organizasyona ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 500, 1000 ve 2 bin kişilik salonları, nikah salonları, atölyeleri, seminer salonları ile Denizli’de kültür ve sanatın merkezi olan tesiste bulunan 100 kişilik Planetaryum’da (gezegen evi) vatandaşların hizmetine açıldı.

 

Güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer tüm gök cisimlerinin görüntülerinin özel bir yansıtıcı ile izlenebildiği gezegen evinde uzayın derinlikleri birebir gösteriliyor. Gezegen evi hafta içi 15.00, 16.00 ve 17.00 olmak üzere 3 seans, hafta sonu ise saat 11.00’den başlayarak 16.00’ya toplam 6 seans olarak hizmet veriyor. Gezegen evinde sıra dışı bir deneyim yaşamak isteyenlerin http://tiyatro.denizli.bel.tr  adresindeki “e-bilet” linkinden yer ayırtmaları gerektiği ifade ediliyor.

BAŞKAN OSMAN ZOLAN’DAN DAVET

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ege Bölgesi’nin en büyük kongre ve kültür merkezini Denizli’ye kazandırmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını belirterek, dev tesisin bilimin, sanatın ve kültürün merkezi olduğunu söyledi. Tesis bünyesinde bulunan Planteryumu halka açtıklarını kaydeden Başkan Zolan, “Sosyo-kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan tesisimiz Planateryum ile de özellikle gençlerimize ışık tutacak. Buraya gelen vatandaşlarımız güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve diğer tüm gök cisimlerinin görüntülerini özel bir yansıtıcı ile izleyebilecek, bilgi sahibi olabilecek” dedi.