27.06.2022, Pazartesi
18 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: İşçilerin hak arayışlarına destek verdik

Zolan: İşçilerin hak arayışlarına destek verdik

Haber Merkezi - 30 Nisan 2017 Pazar - 13:27 Zolan: İşçilerin hak arayışlarına destek verdik

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, işçilerin hak arayışlarına ve sendikal faaliyetlerine her zaman destek verdiklerini belirtti.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, helal kazancı ve emeği kutsal sayan milletin bir ferdi olarak, tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladığını söyledi.

Tüm dünyada, işçi ve emekçiler tarafından birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs’ın, çalışanların sorunlarının dile getirilmesine, çözüm yollarına ilişkin görüşlerin tartışılmasına olanak sağladığını kaydeden Başkan Zolan, “Devletimizin çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır” dedi.

Haberin DevamıReklam

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi dahil olmak üzere Türkiye’de 6 sistem belgesine birden sahip ilk belediye olduklarına dikkat çeken Zolan, “Biz ki, ‘İşçinin ücretini alın teri kurumadan önce ödeyiniz’ diyen bir Nebinin ümmetiyiz. Bugüne kadar kurum olarak çalışanlarımızın her zaman yanında olduk. İşçilerin hak arayışlarına, iş güvenliği konusundaki gereksinimlerine ve sendikal faaliyetlerine her zaman destek verdik. Bundan sonra da aynı anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Denizli’de tekstil başta olmak üzere emek sektörünün çok üst düzeyde olduğuna işaret eden Zolan, “Ülkemizin kalkınmasında ve ilerlemesinde alın terleriyle lokomotif güç oluşturan tüm işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, bu anlamlı günün birlik ve dayanışma ruhu içerisinde geçirmelerini temenni ediyorum” diye konuştu.