30.07.2021, Cuma
25 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Hafta sonu ne yapsak diye...

Zolan: Hafta sonu ne yapsak diye düşünmeyin alternatifiniz çoğalıyor

Haber Merkezi - 19 Mart 2019 Salı - 13:40 Zolan: Hafta sonu ne yapsak diye düşünmeyin alternatifiniz çoğalıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli'de alternatif turizmde markalar yarattıklarını, önümüzdeki dönemde de Çivril’deki Işıklı Gölü ile Buldan’daki Süleymanlı Gölü ve Yaylasını yeniden düzenleyerek kullanıma açacaklarını, bunların yanı sıra macera tutkunları için Doğa Sporları Parkı projesini hayata geçireceklerini bildirdi.

A- A+

Büyükşehir Beldiye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Zolan, Denizlililerin sosyal yaşantılarını daha da zenginleştirip, doğa ile iç içe ortamlarda vakit geçirmelerini sağlamak, bunların yanı sıra alternatif turizme katkıda bulunmak amacı ile Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası, Denizli Kayak Merkezi ve Kefe Yaylası gibi alternatif turizmde markalar yarattıklarını, 2019-2024 dönemi için de 3 yeni projeyi gerçekleştireceklerini belirtti.

3 YENİ PROJE

Bir dönem Denizlililerin topluca hafta sonlarını değerlendirdikleri Çivril’deki Işıklı Gölü ile Buldan’ın zirvesindeki Süleymanlı Gölü ve Yaylası’nın düzenlenerek hem kent halkına hem de alternatif turizmin hizmetine sunulacağını kaydeden Zolan, doğa sporu tutkunlarını da unutmadıklarını, Doğa Sporları Parkı projesinin macera tutkunlarının yeni buluşma noktası olacağını ifade etti.

“DENİZLİ, YENİDEN IŞIKLI’DA BULUŞACAK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Denizli için açıkladığı 258 vizyon proje içinde Çivril’in Işıklı Gölü için hazırlanan proje göz doldurdu. Başkan Zolan’ın “Denizli’nin en güzel gölü neresidir: Işıklı Gölü’dür” dediği düzenleme için sit kurullarından gerekli izinler alındı ve projeler hazırlandı. Başkan Zolan, Işıklı Gölü çevresindeki buluşmaların bir dönem kentin kültürü olduğunu, bu kültürü tekrar canlandıracaklarını söylerken, “Çivril bu düzenlemeyi çok istiyordu. Çünkü sadece Çivril değil, Denizli’nin her yerinden insanlar giderdi buraya. Biz bu kültürümüzü tekrar canlandırmak istiyoruz. Bu gördüğünüz projelerin hepsi gerçek projedir. Gerekli kurullardan onayı alınmış, yapıma hazır halinin projesidir” dedi.

SÜLEYMANLI GÖLÜ VE YAYLASI TURİZME KAZANDIRILIYOR

Başkan Zolan’ın “Denizlimizin ayrı bir değeri” diye tanımladığı Süleymanlı Gölü ve Yaylası da gelecek dönemde turizme kazandırılacak. Burada yapılacak düzenlemeyle kamp alanları, bungalov evler, piknik alanları, gezinti yolları, spor alanları ve sosyal tesisler hizmete sunulacak. Zolan, “Doğa ve insan dengesini koruyarak Süleymanlı’yı turizme kazandıracağız. Önümüzdeki dönem mutlaka yapacağız. Şimdiden hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

DOĞA SPORLARI PARKI

Doğa Sporları Parkı ile tüm Denizli halkı, doğa ile iç içe bir ortamda vakit geçirme imkanı bulacak. Parkta göletler, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, spor grupları, çocuk oyun alanları, piknik yerleri, macera parkuru, tırmanma duvarı, atlama kulesi ve kamp alanları yer alacak.