12.05.2021, Çarşamba
15 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, gençlerle buluştu

Zolan, gençlerle buluştu

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 20:23 Zolan, gençlerle buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, düzenlediği etkinlik kapsamında Denizli ve ilçelerdeki 146 lise temsilcisini bir araya getirdi. Gençlik Buluşması adlı programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gençlerle birlikte başarılı projelerin altına imza atacaklarını söyledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Gençlik Haftası kapsamında Denizli merkez ve ilçelerdeki toplam 146 lisenin temsilcilerini buluşturdu. Cankurtaran tesislerinde gerçekleştirilen etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Gençlik Meclisi Başkanı Şeniz Yılmaz, PAÜ Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü Yrd. Doç. Dr. Kamil Orhan, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Gençlere her zaman destek olmaya devam edeceklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, “Kent Konseyi Gençlik Meclisini sizlerle beraber daha iyiye, daha güzele taşıyacağız. Gençlerle birlikte daha birçok başarılı projenin altına imza atacağız” diye konuştu.

“BUGÜN SİZLERİ DİNLEMEYE GELDİK”

Gençlerle birlikte olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Zolan, “Bugün sizleri dinlemeye geldik. Sizlerin sadece ders değil sosyal aktivitelerin içerisinde de olması gerekiyor. Bugün bu etkinliğe katılarak aslında geleceğe hazırlanıyorsunuz. Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda düzenlemiş olduğumuz ücretsiz kurslarımız var. Benim hayalim her gencimizin derslerinin yanı sıra bir dalda spor yapmasıdır. Spor hayatın kendisidir. Disiplin kazandırır, ekip ruhu oluşturur. Düştüğünüz zaman ayağa kalkmayı, kaybetmeyi, kazanmayı öğretir. Kuralları ve hayatı öğretir. Özgüven kazandırır. 27 farklı branşta düzenlemiş olduğumuz ücretsiz kurslarımız var. İmkanlarımızı sonuna kadar sunmaya hazırız. Ayrıca hangi alanda olursa olsun bir sanat dalıyla uğraşmanızı ve kendinizi keşfetmenizi arzu ediyorum” dedi.

Resim, hat, müzik gibi birçok sanat dalında da kurslar verdiklerini vurgulayan Başkan Zolan, hiçbir şey için geç olmadığını, haftada birkaç saat zaman ayırmakla kişinin kendisini istediği dalda keşfedebileceğini sözlerine ekledi.

ÖĞRENCİLER SERBEST KÜRSÜDE PROJELERİNİ ANLATTI

Bu arada gençler, serbest kürsü etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte söz alan öğrenciler, yaptıkları proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Program PAÜ Kariyer Yolculuğu Topluluğu öğrencileri tarafından düzenlenen konser ile sona erdi.