Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi çalışanlarıyla buluştu – D20Haber
08.12.2023, Cuma
8 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi...

Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi çalışanlarıyla buluştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Kasım 2023 Salı - 13:48Güncelleme: 21 Kasım 2023 Salı - 13:48
Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi çalışanlarıyla buluştu

Evde Bakım ve Sağlık Merkezi çalışanlarıyla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “El ele kol kola insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Denizli’de günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gideren Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi eğitim çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi’nde düzenlenen eğitim toplantısına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Evde Bakım ve Sağlık Merkezi Sorumlusu Şükran Atmaz ve çalışanlar katıldı.

Zolan burada yaptığı konuşmada vatandaşların derdine derman oldukları için tüm çalışanlara teşekkür etti. Zolan, Evde Bakım ve Sağlık Hizmetlerinin çok önemli bir ihtiyaca yanıt verdiğini belirterek, belediyenin tüm hizmetlerinin yanında ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Haberin DevamıReklam
“Her insanın kendi dünyası içinde sorunları vardır. Ancak sizin kendi sorunlarınızı bir kenara bırakıp vatandaşlarımızın sorunlarına dokunmanız çok çok kıymetli. Zaten yaptığınız iş sıradan bir iş değil. Bu iş gönüllü yapılmazsa görevinizi yerine getirmeniz mümkün değil. Çok şükür sizler de işinizi gönüllü yapıyorsunuz. Vatandaşlarımız yaptığınız işten çok memnun, bizleri gördüklerinde çok çok teşekkür ediyorlar, dua ediyorlar. Sizler de bunu yüzlerce kez duyuyorsunuzdur. Bu da size enerji ve moral veriyordur. İnsana faydalı olmak, dua almak çok kıymetli. İnşallah el ele kol kola insanlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.”

EVDE BAKIM VE SAĞLIK MERKEZİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Merkezi günlük yaşam faaliyetlerini tek başına sürdüremeyen, evde bakım ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan; yaşlı, engelli ve yatalak vatandaşların kişisel bakımları ile yaşadıkları evin temizlik ihtiyaçlarını gideriyor. Evde bakım ve sağlık hizmetinin yanında yatağa bağımlı, engelli hastalar, kronik rahatsızlığı yüzünden yürüyemeyen sedye ile taşınması gereken hastaların sağlık kuruluşlarına naklini tam donanımlı ambulansları ile gerçekleştiriliyor. 0 (258) 377 20 12 numaralı telefon ile başvuru yapılan merkezde ayrıca hasta vatandaşların acil durumları dışındaki sağlık problemleri için Denizli Büyükşehir Belediyesinin sağlık ekipleri tarafından koruyucu ve iyileştirici tedavi hizmetleri de ücretsiz olarak veriliyor.