09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, çoban kepeneği giydi, koyun kırktı

Zolan, çoban kepeneği giydi, koyun kırktı

Haber Merkezi - 29 Temmuz 2022 Cuma - 13:29 Zolan, çoban kepeneği giydi, koyun kırktı

Denizli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin düzenlediği şenliğe katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çoban kepeneği giydi, koyun kırktı.

A- A+

Denizli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliğince, Serinhisar ilçesinde koyun kırkım şenliği düzenlendi. Etkinliği Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı.

Geleneksel olarak düzenlenen koyun kırkımına eşlik eden Zolan, kendisi için hazırlanan kepeneği giyerek, çobanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Zolan burada yaptığı konuşmada, çobanlığın zor mesleklerden olduğunu belirterek, “Üreten insanlarımız başımızın tacıdır. Çok şükür Denizlimiz her alanda üretim ve çalışkanlık konusunda çok ileride. Çobanlık çok zor ve kutsal olan bir meslek, sizleri yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediyesinin tarımsal desteklerinin yanı sıra, küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik damızlık koç ve teke hibesi yaptığını, hayvan hastalıklarının önlenmesine çalışmalara katkı verdiğini anlatan Zolan, “Üretim ve hayvancılıkla uğraşan kardeşlerimize destek vermek bizim için çok kıymetlidir. Sizler ürettiğiniz sürece çiftçimizin ve üreticimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.