23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Zolan: Çivril Ege’nin parmakla gösterilen ilçesi olacak

Haber Merkezi - 16 Ağustos 2017 Çarşamba - 14:57 Zolan: Çivril Ege’nin parmakla gösterilen ilçesi olacak

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril’i ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede devam eden ve tamamlanan yatırımlarıyla ilgili incelemelerde bulunan Zolan Çivril’in Ege Bölgesi’nde parmakla gösterilen bir ilçe olacağını söyledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çivril ilçesinde yapımı tamamlanan ve devam eden projeleri inceledi. Başkan Zolan’a Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve beraberindekiler eşlik etti.

Alt ve üst yapısı tamamlanan Çivril-Kızılcasöğüt Sanayi Sitesi’nde esnafın teşekkür pankartı ile karşıladığı Başkan Zolan ve beraberindekiler daha sonra burada düzenlenen hayır yemeğine katıldı. Seraserli Mahallesi ziyaretinin ardından ilçe merkezindeki Uşak Caddesi’nde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde gördü. Zolan, park ve meydana çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı, Çivril Kapalı Yüzme Havuzu inşaatında inceleme yaptı.

Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven ziyarette yaptığı açıklamada, “2014 yılında bu yola çıktığımızda Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Çivril’in yıllanmış sorunlarını çözmek için çalışmalara başladık. Bizlere her zaman destek olan Çivril’e her zaman büyük önem veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum” dedi.

“ÇİVRİL İLE İLGİLİ DERTLENDİK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, Çivril’in merkez dışında en büyük ilçe olduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

“Çivril ile ilgili birçok proje yaptık ve dertlendik. Dertlenmeye de hizmet etmeye de devam edeceğiz. Bizim tarzımız günlük iş değil, göz boyamak değil. Kalıcı, 100 yıl hizmet edecek, torunlarımızın torunlarının göreceği hizmetler yapacağız. İmkânlarımızı havaya savurmak yerine vatandaşlarımıza hizmet etmek için kullanacağız. Biz en zorundan başlayarak bu işlere giriştik. Alt yapıdan başlayıp tamamlayarak üst yapıya başladık ve çok şükür onu da tamamladık. Hiçbir zaman boyayla kınayla uğraşmadık. 30 yıldır sanayi toz ve çamur içinde… Bunu gelip aktardılar, bende bizzat burada gelip gördüm. Burayı ayağa kaldırmamız gerekiyordu. Bunun için çalıştık ve bölgenin çekim merkezi haline gelmesini istedik. Biz çevreden de buraya gelenler olsun istiyoruz. Bir söz vermiştik, o sözümüzü tuttuk ve onun mutluluğunu yaşıyoruz. Biz sözlerimizi yerine getirdikçe omuzlarımızdaki yükler azalıyor. Biz söz verdik mi ne olursa olsun yerine getiririz. Bunun örneği de sanayi sitesi.”

Zolan: Çivril Ege’nin parmakla gösterilen ilçesi olacak

“ÇİVRİL ÇİÇEK GİBİ OLACAK”

Çivril’i çiçek gibi yapacaklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, “Çivril’de birçok çalışma yaptık. Yoğun olarak çalışıyoruz. Bu çalışmalar kolay değil. Toz oluyor, çamur oluyor. Ben vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum, sağ olsunlar bugüne kadar sabrettiler. Az kadı inşallah her şeyin daha güzel olduğunu hep birlikte göreceğiz. Çivril’e bağlanan yolların sıcak asfalt olduğunu, kilit parke taşı döşendiğini göreceksiniz. Alt yapı çalışmaları sadece burada olmayacak. Beldeden mahalleye dönen yerlerde de çalışmalarımız olacak. Bu sözlerimizi de yerine getireceğiz. Buradaki çalışmalarımız tamamlandığında Cumhuriyet Caddesi, pırıl pırıl olacak, parklarımız daha güzel olacak. Açılışını yine hep birlikte gerçekleştireceğiz. Irgıllı’da, Emirhisar’da, Özdemirci’de, Haydan’da, Kızılcasöğüt’te başladığımız alt yapı çalışmalarını tamamlayacağız” diye konuştu.

“ÇİVRİL’DE YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK”

Çivril Kapalı Yüzme Havuzu inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Zolan, “Çocuklarımız, gençlerimiz, sizler, hanım kardeşlerimiz burada yüzme öğrenecek. Yaz aylarında göletlerde boğulan vatandaşlarımız oluyor. Bunlarında önüne geçmek istiyoruz. Yüzme havuzumuz sadece merkeze değil çevresine de hizmet edecek. Çivril Merkez Parkı da en güzel şekilde düzenleyerek hizmete alacağız. Bizler sizin hizmetkârınızız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi biz sizlere hizmet etmek için varız. Ne olursa olsun biz doğruyu yapacağız” ifadelerini kullandı.