29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan Çal’ı ziyaret etti evet istedi

Zolan Çal’ı ziyaret etti evet istedi

Haber Merkezi - 12 Nisan 2017 Çarşamba - 12:22 Zolan Çal’ı ziyaret etti evet istedi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliğine dair referandumdan çıkacak “evet” sonucu ile birlikte Türk milletinin “Büyük ve Güçlü Türkiye” idealine daha da yaklaşacağını söyledi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek anayasa değişikliğine dair referandum kapsamında Çal’ı ziyaret etti. Zolan’ın ilk durağı Süller Mahallesi oldu. Ardından Kocaköy, Hançalar, Akkent, Ortaköy, Develer, Kabalar, Sazak, Selcen ve Yukarıseyit mahallelerine gitti.

Gece geç saatlere kadar referandum çalışmalarını sürdüren ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatan Başkan Zolan, referandumdan çıkacak “evet” sonucu ile birlikte Türk milletinin “büyük ve güçlü Türkiye” idealine daha da yaklaşacağını savundu.

Haberin DevamıReklam

7 HAZİRAN’I HATIRLATTI

Devleti insan vücuduna benzeten Zolan, “Devlet de insan vücudu gibidir zayıflarsa gücünü kaybeder. Ama devlet güçlüyse bunları aklından bile geçiremezler. En son 7 Haziran’da yaşadığımız olay, koalisyon görüşmeleri tıkanınca tekrar erken seçim yaşandı. Oradan birileri hendek kazmaya ve başını kaldırmaya kalktı. İşte mevcut sistemimiz her türlü riski içinde taşımaktadır” dedi.

“GÜÇLÜ GELECEĞİN TEMELLERİ ATILACAK”

Geçmişte parlamenter sistemin zafiyetlerinden faydalanılarak ülkede hükümetlerin devrildiğini, ekonominin alt üst edildiğini ve siyasi istikrarsızlıklarla Türkiye’nin geri gittiğini vurgulayan Başkan Zolan, “Yeni sistem ile siyasi istikrar, güçlü iktidar, güçlü yasama, hızlı karar alma ve uygulama ile ülkemizin ve milletimizin güçlü geleceğinin temelleri atılacak” diye konuştu.