27.11.2022, Pazar
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan, Büyükşehir’le Geziyorum projesine katılan gençlerle...

Zolan, Büyükşehir’le Geziyorum projesine katılan gençlerle buluştu

Haber Merkezi - 21 Ekim 2022 Cuma - 15:40 Zolan, Büyükşehir’le Geziyorum projesine katılan gençlerle buluştu

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Büyükşehir’le Geziyorum” projesine katılan öğrencilerle bir araya geldi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesince, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının düzenlediği “Yerel Yönetimler ve Gençlik Projeleri” yarışmasında ödül alan Büyükşehir’le Geziyorum projesi, yeni eğitim-öğretim yılında da devam ediyor.

Bu kapsamda, kent genelinde öğrenim gören lise 11. ve 12. sınıf öğrencileri Pamukkale ve Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret ederken, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın muhteşem manzarası ve doğası ile buluştu.

Haberin DevamıReklam

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’ni de ziyaret eden gençler buradaki planetaryumda (gezegen evi) uzayın derinliklerini izleyip, gök cisimleri hakkında temel bilgiler aldı. Daha sonra öğrenciler, Şehir Tiyatrosu oyuncularınca hazırlanan “Söz Sende” adlı oyunu izledi.

Projeye katılan öğrencilerle bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, üniversite sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi. Sınav stresinin kontrol edilebilir düzeyde olmasının yarar getirebileceğini söyleyen Zolan, “Öğretmenleriniz, bu konuda sizlere doğru anlamda rehberlik yapıyor. Büyükşehir’le Geziyorum projemizle, yaşadığınız şehri tanıyıp öğrenmenizi istedik, inşallah faydalı olmuştur, keyifli vakit geçirmişsinizdir” dedi. Büyükşehir Belediyesinin gençlere yönelik spor, kültür ve sanat gibi kurs ve imkânlarından bahseden Zolan, “Yolunuz açık, aydınlık olsun. Hepinize eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. İnşallah hep mutlu olun” diye konuştu.