21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zolan: Anne sevgisi değerli sevgidir

Zolan: Anne sevgisi değerli sevgidir

Haber Merkezi - 14 Mayıs 2017 Pazar - 02:28 Zolan: Anne sevgisi değerli sevgidir

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk milletinin en zor zamanlarında yaşanan nice kahramanlık destanlarında fedakar ve cefakar anneler ile onların yetiştirdiği kahraman evlatların izi olduğunu belirtti.

A- A+

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Evlatlarını canından ve ruhundan bir parça olarak gören ve tüm hayatını çocuklarının daha iyi olması için karşılık beklemeden harcayan en kutsal varlıkların anneler olduğunu belirten Zolan, “Annelerimiz hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin adıdır. Peygamber Efendimizin ‘cennet, annelerin ayakları altındadır’ hadis-i şerifiyle payelendirdiği annelerin sevgisi, dünyadaki en değerli sevgidir ” dedi.

Haberin DevamıReklam

Annelik duygusunun, tüm canlıların nefes alması kadar evrensel bir değer olduğunu ifade eden Zolan, “Türk milletinin en zor zamanlarında yaşanan nice kahramanlık destanlarında fedakar ve cefakar anneler ile onların yetiştirdiği kahraman evlatların izi vardır. Bu müstesna günde, yıllarca bakıp büyüttüğü, üzerine titrediği evlatlarını kutsal vatanımız için toprağa veren tüm şehit annelerinin ellerinden öpüyor, her birine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Onları sadece evlatlarından uzak kaldığı bu özel günde değil her gün hatırlayıp yanlarında olalım. Ben, öncelikle, üzerimde büyük emeği olan annemi ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm anneleri saygı ve rahmetle ile anıyor, başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü yürekten kutluyorum” diye konuştu.