25.05.2022, Çarşamba
18 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Zehirlendi, tedaviyle hayata döndürüldü

Zehirlendi, tedaviyle hayata döndürüldü

Haber Merkezi - 9 Nisan 2022 Cumartesi - 14:23 Zehirlendi, tedaviyle hayata döndürüldü

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde zehirlendiği belirlenen bir kedi, Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tedavisinin ardından sağlığına kavuştu.

A- A+

Olay, ilçeyle aynı adı taşıyan Pamukkale Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle sakinlerince beslenen ve Mazotçu adı verilen sokak kedisi ölmek üzereyken bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen kedinin yapılan kontrollerinde zehirlendiği belirlendi. Üç gün süren tedavinin ardından sağlığına kavuşan sokak kedisi, yaşadığı bölgeye yeniden bırakıldı.

“ERKEN MÜDAHALE ÖNEMLİ”

4 Nisan günü meydana gelen olayda zehirlenen kediye acil zehirlenme prosedürü uyguladıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, “Kedimize erken müdahale ettiğimiz için kurtarabildik. İyileşince yeniden yaşadığı bahçeye bırakıldı” dedi.

“KOLLUK KUVETLERİNE HABER VERİLMELİ”

Zehirlenmelere karşı hayvanların acil olarak kendilerine getirilmesini isteyen Alkaya, konunun mutlaka ilgili kolluk kuvvetlerine ve Tarım ve Orman Müdürlüklerine iletilmesi gerektiğini, erken müdahalenin ise çok önemli olduğunu söyledi.