YKS ücretini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
6 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. YKS ücretini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

YKS ücretini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2023 Perşembe - 12:16Güncelleme: 21 Aralık 2023 Perşembe - 12:16
YKS ücretini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek 25 yaşını aşmamış gençlerin sınavgiriş ücretlerini karşılayacak. Gençler sınav giriş ücretlerini bankalara yatırdıktan sonra dekontlarıyla birlikte Denizli Büyükşehir Belediyesinin duyuracağı online adresten başvuru yapabilecek.

Denizli’de ikamet eden, lise veya dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler ile lise veya dengi okullardan mezun olup da 25 yaşını bitirmemiş gençlerin 2024 YKS için başvuru yapmaları halinde sınav giriş ücretlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi karşılayacak.

YKS’ye başvuru yapacak gençler, ilk olarak sınav başvuru ücretlerini ÖSYM’ye yatıracak. Gençler daha sonra sınav giriş ücreti banka dekontunu Denizli Büyükşehir Belediyesinin duyuracağı internet sayfasına yükleyerek, buradaki formu dolduracak. Dekontun sisteme yüklenmesinden sonra yapılacak banka ve ÖSYM kontrollerin ardından bildirilen hesaplara sınav ücretleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yatırılacak.

ZOLAN: GENÇLERİN YANINDAYIZ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk kez 2023 YKS’de hayata geçirdikleri destek projesinin gençler tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Yoğun talep üzerine 2024YKS’ye girecek Denizli genelinde 25 yaşını aşmamış tüm gençlerin de üniversite sınavı giriş ücretlerini karşılayacaklarını ifade eden Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Gençlerimizin hayatlarında dönüm noktası olan üniversite hazırlığında yanlarında olmak, küçük de olsa onlara destekte bulunmak istedik. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz tüm gençlerimize üniversite sınavlarında şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Gençlerin ilk olarak ÖSYM’ye sınav giriş ücretini yatırmaları, daha sonra bankalara yatırdıkları ücret dekontlarını Denizli Büyükşehir Belediyesinin duyurusunu yapacağı internet adresine yüklemeleri gerektiğini anlatan Zolan, “Dekontların sisteme yüklenmesinden sonra yapılacak kontrollerimizin ardından gençlerimizin banka hesaplarına sınav ücretlerini yatıracağız. Başarıya giden yolda Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.