04.03.2021, Perşembe
5 °C / 18 °C Denizli Hava Durumu

Yeşilyuva-Söğüt yolu asfalt çalışması tamamlanıyor

Haber Merkezi - 15 Ağustos 2020 Cumartesi - 12:11 Yeşilyuva-Söğüt yolu asfalt çalışması tamamlanıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, daha önce 20 kilometrelik kısmını bitirdiği Acıpayam’ın Yeşilyuva ile Çardak’ın Söğüt mahallelerini birbirine bağlayan yolda asfalt çalışması başlattı. Yolun tamamlandığında, Acıpayam-Çardak arasını 10 kilometre daha kısalacağı belirtildi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, daha önce 20 kilometrelik bölümünü yaptığı Yeşilyuva ile Söğüt mahalleleri arasındaki yolun, kalan 10 kilometrelik bölümünde de asfaltlama çalışması başlattı. Sekiz metre genişliğinde yapılan yol, özellikle bölge halkı için ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak. Acıpayamlılar ve Çardaklılar, Denizli merkezden geçmek yerine artık Yeşilyuva-Söğüt güzergahını daha rahat ve konforlu bir şekilde kullanabilecek. Bu şekilde zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlayacak yol iki ilçe arasını 10 kilometre daha kısaltacak.

“BİZ HİZMET ETMEK İÇİN VARIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, daha rahat, konforlu ve güvenli seyahat için ulaşım yatırımlarına büyük önem verdiklerini, bu kapsamda planladıkları asfalt çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Zolan, “Biz, hizmet için varız. Denizlimizin 19 ilçesinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye, şehrimizde eserler bırakmaya devam ediyoruz. Çardak ve Acıpayam ilçelerimiz için çok önemli olan Yeşilyuva-Söğüt yolunun kalan kısmında asfaltlama çalışmasına başladık. İnşallah kısa zamanda bitireceğiz. Allah’ım güzel hizmetler yapmayı bizlere nasip etsin. Yeter ki sağlık, birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.