18.01.2021, Pazartesi
-1 °C / 4 °C Denizli Hava Durumu

Yenişehirlilerden Büyükşehir Belediyesine su teşekkürü

Haber Merkezi - 9 Ocak 2021 Cumartesi - 12:31 Yenişehirlilerden Büyükşehir Belediyesine su teşekkürü

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresince (DESKİ), Yenişehir Mahallesi'nde gerçekleştirilecek 18 milyon liralık yatırımla içme suyu hatları yenilenecek. Mahalle sakinleri, bölgedeki problemi çözecek çalışma için Büyükşehir belediyesine teşekkür etti.

A- A+

DESKİ tarafından Yenişehir Mahallesi’nde gerçekleştirilen altyapı çalışmaları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Yenişehir sakinleri, yaklaşık 30 yıl önce döşenen altyapının ömrünü tamamladığını, eskiyen su boruları nedeniyle de sık sık su kesintileri yaşadıklarını, proje için Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ettiklerini söyledi.

Yenişehir Mahalle Muhtarı Mehmet Karataş, mahallenin alt yapısının 1990 yılında yapıldığını anımsatarak, “O yılarda burada bin aile oturuyorsa, şu anda 4-5 bin konut var. Gerek alt yapının eskimesinden, gerekse nüfusun artış hızından hatlar yetersiz kaldı ve sık sık arızalar yaşanmaya başladı. Şu anda çalışmalar iyi ilerliyor herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

YENİŞEHİR’E İLK YERLEŞENLER ANLATTI

Yenişehir Mahallesi’ne 1994 yılında geldiğini ve ilk yerleşenlerden biri olduğunu anlatan Süleyman Tosun, “İlk seneler hiçbir sıkıntı yoktu her şey normaldi. Fakat nüfus artınca 3-4 günde bir su patlakları olmaya başladı. Bu su patlakları vatandaşı çok rahatsız etti. Çok sıkıntılar çektik. Ama Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’dan Allah razı olsun, bu işe el attı ve şu anda içme suyu hatlarımız değişiyor. Çok memnunuz” diye konuştu.

Ömer Emer ise, son dönemde sıkça su kesintileri yaşadıklarını, Büyükşehir Belediyesi’nin sorunu çözmek için çalışma başlattığını söyledi.

Mahalle sakinlerinden Habib Yasin Eyüboğlu, altyapının eskidiğini, yenileme çalışması için Büyükşehir belediyesine teşekkür ettiğini dile getirirken, Aysun Gedik, “Sularımız çok kesiliyordu, borular patlıyordu, sular kumlu akıyordu. Çalışmalar bittikten sonra inşallah tüm bu sıkıntılar giderilecek. Çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Bey’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Uzun süredir su ile ilgili sıkıntı çektiklerini anlatan Jülide Mirzamlı, “Böyle bir girişim çok iyi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan yaptığı her işte olağanüstü. Başarılarının devamını diliyorum. Böyle bir sıkıntımız kalmayacak daha temiz suyumuz olacak” dedi.

Yenişehir için güzel bir yatırım yapıldığını ifade eden Gökhan Ayhan, çok fazla bu kesintisi yaşanmasından şikayet ederek, yenileme çalışmalarının hızla ilerlediğini, tamamlandığında su kesintilerinden kurtulacaklarını kaydetti.

Mehmet Can Üresin de, “Su sorunumuz sürekli oluyordu. Bu çalışmalar sayesinde bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Esnaf da rahat edecek. Gerçekten çok teşekkür ederiz. Şu zor dönemde önce su sorunu çözüldü sonra da koronavirüs illeti çözülür inşallah ve herkesin yüzü güler” diye konuştu.

18 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin 18 milyon lira yatırım maliyeti ile hayata geçirdiği proje ile Yenişehir Mahallesi’ne 72 kilometrelik içme suyu hattı döşenecek. Proje yaklaşık 3 ay içinde tamamlanacak.