Yeni itfaiye hizmet binası açılışında konuşan Zolan: Denizli Büyükşehir İtfaiyesi Türkiye’de ilk 3’tedir – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Yeni itfaiye hizmet binası açılışında konuşan...

Yeni itfaiye hizmet binası açılışında konuşan Zolan: Denizli Büyükşehir İtfaiyesi Türkiye’de ilk 3’tedir

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 2 Mart 2024 Cumartesi - 14:28Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi - 14:54
Yeni itfaiye hizmet binası açılışında konuşan Zolan: Denizli Büyükşehir İtfaiyesi Türkiye’de ilk 3’tedir

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Buldan ilçesinde inşa edilen itfaiye hizmet binası, düzenlenen törenle hizmete alındı. Törende konuşan Başkan Osman Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Türkiye'de ilk 3'tedir” dedi.

Buldan ilçesinde düzenlenen törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, meclis üyeleri, muhtarlar, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

GÜNGÖR’DEN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Güngör burada yaptığı konuşmada Zolan’a teşekkür ederek “Rabbim inşallah Sayın Başkanımıza, hem Buldan’ımıza, hem de Denizli’mize nice hizmetler yapmayı nasip eylesin. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

EN ÖNEMLİ HİZMETLERDEN BİRİ İTFAİYE”

Kentin büyükşehir olmasıyla birlikte Buldan’da 2014 yılından bu yana resmi olarak hizmet etmeye başladıklarını kaydeden Zolan, Büyükşehir Belediyesinin en önemli hizmetlerinden birisinin de itfaiye olduğunu söyledi. İtfaiye teşkilatını güçlendirmek adına çaba sarf ettiklerini belirten Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İhtiyaç olmadığı zaman varlığı hissedilmeyen itfaiye ömürde bir kez de olsa başa gelince insanımızın imdat çağrısına yetişmesi gereken bir teşkilattır. Olaylara zamanında yetişmesi ve etkin müdahale etmesi gerekiyor. İşte onun için biz itfaiye teşkilatımızın en güçlü şekilde olması için gayret sarf ediyoruz. Bugün, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Ege'nin en büyük, Türkiye'de ise ilk 3'tedir. Nüfus başına çalışan itfaiye personelimiz gerçekten İstanbul'a yaklaşan bir sayıdadır. Araç gereç anlamında da çok çok öndeyiz.”

40’IN ÜZERİNDE İSTASYON

Denizli’de 40'ın üzerinde itfaiye istasyonu olduğunu dile getiren Başkan Zolan, 500’ün üzerinde personellerin olduğunu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesine giden Büyükşehir İtfaiyenin çok sayıda can kurtardığını anımsattı. Zolan, “Allah razı olsun. Ben her birinize çok teşekkür ediyorum. Orada birçok insanımızı enkaz altından canlı kurtardınız” dedi.

“HAZIR OLMAMIZ LAZIM”

Yangın ve afetlerin yanında çevre yollarına yakın itfaiye istasyonlarında kaza kırım araçları olduğunu ve trafik kazalarına anında müdahale edip can kurtardıklarını ifade eden Zolan, şunları söyledi:

“15 tane kaza kırım aracımız var. Her güzergahta onları konumlandırıyoruz. İtfaiye eğitim merkezimiz ise en üst seviyede. Başka şehirlerden itfaiyeci arkadaşlarımız gelip orada eğitim alıyorlar. Allah muhtaç etmesin. Yangın olmasın, afet olmasın, deprem olmasın ama biz olacakmış gibi hazır olmamız, olduğunda ise imdada koşmamız lazım. Bir canın kurtulmasına vesile olmak, dünyanın kurtulmasına vesile olmak gibidir. İtfaiyecilik bir iş değildir. Bu mesleği insan sevgisi olan yapabilir. Tekrar hayırlı ve uğurlu olsun.”

ZEYBEKCİ: DÜNYA STANDARTLARININ ÜZERİNDE

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeybekci, Denizli Belediye Başkanlığını ilk devraldığında 7 katlı binalara müdahale edecek merdivene sahip itfaiye araçları olmadığını, itfaiye çalışanlarının kıyafetlerinin de yangına uygun bulunmadığını söyledi. Boğulma vakalarında şehir dışından dalgıç beklendiğini kaydeden Zeybekci, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Hepsine sahip olduk. Şu anda Denizli'nin tamamında, Denizli merkezdeki itfaiye binasında ne varsa, her donatının olduğu itfaiye istasyonları kuruldu. Ben onun için Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum. Belki baktığınız zaman çok masraflı görülebilir. Ama bir canın değeri var mıdır? Bir can veya yanan bir evin veya bir ormanın parası ölçülür mü? Denizli Büyükşehir Belediyemizin itfaiyesi dünya standartlarının da üzerinde bir itfaiyedir. İtfaiye binamız tekrar hayırlı uğurlu olsun. İnşallah ihtiyaç duyulmasın, rabbim muhtaç etmesin, eksik de etmesin.”

Konuşmaların ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Buldan İtfaiye Hizmet Binası dualarla açıldı.