15.08.2020, Cumartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu

Yaşayan İnsan Hazinesi Özke’den Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 14 Şubat 2020 Cuma - 15:17 Yaşayan İnsan Hazinesi Özke’den Zolan’a ziyaret

UNESCO tarafından “Yaşayan İnsan Hazinesi” seçilen sipsi ustası Halime Özke, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi seçilen 72 yaşındaki sipsi ustası Halime Özke, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Ziyarete Halime Özke’nin yanısıra, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, ailesi ve beraberindekiler katıldı.

Özke’nin aldığı UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödülünün tüm Denizli’yi gururlandırdığını söyleyen Zolan, “Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemizde sizin gibi değerli yaşayan insan hazinelerine çok önem veriyor. Bu kapsamda çok özel isimleri davet etti. Denizli’den de sizlerin olması bizleri ayrıca mutlu etti” dedi.

“ŞEHRİMİZİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sipsi ustası Özke’yi daha önce farklı programlarda dinlediğini anlatan Başkan Zolan, “Denizlimizin değerlerini ve güzelliğini ortaya koyuyorsunuz. Bizler de  şehrimizin değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Özke ise, ödüle layık görüldüğü için gurur duyduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Osman Zolan, Halime Özke ve beraberindekiler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 Sipsi ustası Özke, Çamelili cura sanatçısı Hayri Dev’in ardından Yaşayan İnsan Hazinesi ödülü alan Denizlili ikinci isim oldu.