09.08.2022, Salı
23 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Yargıtay Başkanı Akarca’dan Zolan’a ziyaret

Yargıtay Başkanı Akarca’dan Zolan’a ziyaret

Haber Merkezi - 1 Temmuz 2022 Cuma - 15:06 Yargıtay Başkanı Akarca’dan Zolan’a ziyaret

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ile Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti.

A- A+

Denizli Bölgesel İçtihat Forumu için Denizli’ye gelen Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ve beraberindekiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Başkan Zolan ilk olarak konuklara Yatağan palası, Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarından oluşan eserler ve Denizli Sancağı’nın bulunduğu bölümü gezdirdi.

Bölgesel İçtihat Forumu dolayısıyla Denizli’de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Akarca, forumun düzenlendiği Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nden de övgüyle söz etti. Akarca, “Türkiye’deki örnek teşkil edebilecek çok mükemmel bir kongre merkezi olmuş. Bu kadar güzel, temiz, bakımlı bir şehir ve bu şehir halkına yaptığınız hizmetler nedeniyle sizinle gurur duyduk. Çok teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” dedi.

Denizli’nin pek çok güzel niteliği birlikte barındırdığına işaret eden Akarca, “Denizli’de tarım var, sanayi var, turizm var. Altyapı çalışmaları mükemmel olmuş. Denizli Teleferiği biliyordum ama Denizli Kayak Merkezi’ni ilk kez duydum. Denizli bizim için yabancı bir bölge değil. Her geçen gün çok daha güzel bir çehreye kavuştuğunu görüyorum. Altyapı yatırımları, alt geçitler, meydanlar, yollar, kayak merkezi, teleferik çok mükemmel hale gelmiş. Sizi tekrar tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ise, Denizli’de olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, ev sahipliği nedeniyle Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.

Haberin DevamıReklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise ziyaretten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Gerçekten bizim için çok büyük bir onur ve şeref. Bu güzelliği, mutluluğu bize yaşattınız. Şehrimiz sizinde bahsettiğiniz gibi birçok güzelliği içinde barındırıyor. Denizli, çalışkan, üreten bir şehir. 20 yıl öncesinde Denizlimiz yerel yönetimler olarak sanayicilerimizin, girişimcilerimizin çok gerisindeydi. Gidecek bir parkı, içilecek temiz suyu, nefes alınacak temiz havası, spor yapacak tesisleri yoktu.”

Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri yatırım ve hizmetleri detaylarıyla anlatan Başkan Zolan, sözlerine şunları ilave etti:

“Çıkmış olduğumuz hizmet yolculuğumuzda bugün Denizli’mizin merkezinde 1200 park var, tertemiz havamız var. İyi bir mesafe aldık. En Temiz ve En Çevreci Şehir ödülleri aldık. Cumhurbaşkanımızdan gençlerimiz için yapmış olduğumuz Genç Denizli projesi ile Türkiye birinciliği ödülünü aldık. Su yönetimi ve iklim değişikliği projelerimizle Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından önce Türkiye şampiyonu ardından Dünya 2’ncisi seçildik. İnşallah hizmetlerimize durmadan, yorulmadan devam edeceğiz.”

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin,ziyaretin sonunda Denizli Büyükşehir Belediyesi şeref defterini imzaladı.

Akarca, Şahin, Zolan ve beraberindekiler, daha sonra 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan Denizli’nin simgesi cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğraf çektirdi.