06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Yangında evlerini kaybeden ailenin yardımına Sevgi...

Yangında evlerini kaybeden ailenin yardımına Sevgi Eli koştu

Haber Merkezi - 1 Şubat 2022 Salı - 12:03 Yangında evlerini kaybeden ailenin yardımına Sevgi Eli koştu

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, elektrik kontağından çıkan yangında evlerini kaybeden Gümüşten ailesi Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli tarafından kiralanan yeni bir eve yerleştirildi.

A- A+

Yangın, 25 Ocak’ta ilçenin Anafartalar Mahallesi’nde meydana geldi. Elektrik kontağından çıkan yangın, tüm eşyaları küle çevirmiş, Gümüşten ailesini sokakta bırakmıştı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın durumu haber vermesi üzerine aynı gün harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, ailenin tüm eşyalarını yenileyerek aynı mahallede kiralanan evlerine yerleştirdi.

BAŞKAN ZOLAN’A TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar’dan oğlunun yanına gelen Veli Gümüşten’in babası Canpolat Gümüşten, çocuklarına sahip çıkan Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Başkan Zolan’a teşekkür etti. Baba Gümüşten, “Oğlumun evi yandı. Ben gelmeden Sevgi Elimiz geldi. Allah razı olsun. Osman Zolan Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bu gibi kurumların çoğalmasını ve yardımların devam etmesini dilerim. Allah devletimize zeval vermesin” diye konuştu.

 “AİLEYE ‘BİZ BURADAYIZ’ DENİLDİ”

Yangının söndüren itfaiye ekiplerinin olay yerinden ayrılmasının ardından Sevgi Eli ekiplerinin geldiğini tanık Ramazan Baydemir, “İtfaiye ekipleri gider gitmez, daha ailenin babası gelmeden, itfaiye ekipleri kendi yerine varmadan Büyükşehir Sevgi Eli yardıma geldi. Bu olay bizi çok mutlu etti. Aileye ‘biz buradayız’ denildi. Osman Zolan Başkanımız adına tanımadığımız insanlar geldi. Biz, ailesi ne kadar istesek de bu eşyaları döşeyemezdik. Her şey için teşekkür ederiz. Sevgi Eli bizlere yardım ediyorsa, biz de Sevgi Eli’ne yardım edelim, biz de onlara destek olalım” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

ZOLAN’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Talihsiz olayı yaşayan Gümüşten ailesine geçmiş olsun mesajını ileten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yangında herhangi bir can kaybının yaşanmamasının çok sevindirici olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı’nın evdeki yangını Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekiplerinin ise yüreklerdeki yangını söndürdüğünü kaydeden Zolan, “Denizli’mizde yaşayan herkesin mutluluğu ve huzuru için gayret etmeye devam ediyoruz. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Sevgi elini uzatarak birlik ve beraberliğimizi arttıran hayırsever hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.