25.07.2021, Pazar
22 °C / 37 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Valilikten kullanım süresi 10 yılı geçen...

Valilikten kullanım süresi 10 yılı geçen nüfus cüzdanları açıklaması

Haber Merkezi - 8 Mayıs 2018 Salı - 16:46 Valilikten kullanım süresi 10 yılı geçen nüfus cüzdanları açıklaması

Denizli Valiliği, yaptığı açıklamayla kullanım süresi 10 yıl olan nüfus cüzdan sahiplerinin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy kullanıp kullanamayacaklarına ilişkin tartışmalara son noktayı koydu.

A- A+

Vali Hasan Karahan, yaptığı açıklamada, bazı basın organlarında 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili, eski nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu, 24 Haziran 2007 ve öncesi nüfus cüzdanlarının geçersiz sayılacağı ve mutlaka yenilenmesi gerektiği yönünde haberler yer aldığını anımsattı.

“DEĞİŞİNCEYE KADAR GEÇERLİ”

Karahan, açıklamanın devamında “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü mevzuatlarına göre, nüfus cüzdanlarının kullanım sürelerinin 10 yıl olduğu ile ilgili herhangi bir düzenlemenin bulunmadığı ve vatandaşlarımızın ellerinde bulunan mevcut nüfus cüzdanlarının, kimlik kartı başvurularını yapıncaya kadar geçerli olduğu hususunda yazılı açıklama yapılmış olup, vatandaşlarımızın resmi açıklamaları itibar etmeleri rica olunur” ifadelerine yer verdi.