Vali Karahan’a kavun karpuzlu ziyaret – D20Haber
29.11.2023, Çarşamba
9 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Vali Karahan’a kavun karpuzlu ziyaret

Vali Karahan’a kavun karpuzlu ziyaret

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 25 Temmuz 2017 Salı - 10:43Güncelleme: 25 Temmuz 2017 Salı - 10:43
Vali Karahan’a kavun karpuzlu ziyaret

Acıpayam’da faaliyet gösteren dernekleri çatısı altında toplayan Acıpayam Dernekler Birliği’nin yöneticileri, Vali Hasan Karahan’ı ziyaret etti. Ziyarette dikkat çeken detay ise, ziyaretin en ilgi çekeni ise ilçede yetişen karpuz ve kavun oldu.

Acıpayam Dernekler Birliği Başkanı Prof. Dr. Turgut Tok, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Devrim Alkaya, Ferdi Yıldırım, Ramazan Kanlık, Ramazan Avşar, Mustafa Ünal, Güner Ersoy ve Mustafa Dağ, Vali Hasan Karahan’a “hoş geldiniz” ziyareti gerçekleştirdi. Ellerinde Acıpayam’da yetişen kavun ve 14 kiloluk karpuz ile makama gelen birlik yöneticileri, hediye ettikleri ürünle ilgili bilgi aktardı.

Bu arada birlik başkanı Prof. Dr. Turgut Tok, Vali Karahan’a Cankurtaran bölgesinde geçen Kazıkbeli Savaşı ile ilgili bilgiler aktardı ve önümüzdeki yıl savaşın geçtiği topraklarda düzenlenecek yürüyüşle ilgili destek talebini iletti.

Haberin DevamıReklam
Birlik yöneticisi Mustafa Ünal ise, Dalaman Çayı’nı kirleten atık ve bağlantıları gündeme getirerek, giderek çevre felaketine dönüşen bu soruna karşı 14 yıldır mücadele ettiklerini söyledi ve kirlenmeye yol açan etkenlerin ortadan kaldırılması konusunda destek istedi.

Vali Karahan da birlik yöneticilerine ziyaretten duyguğu memnuniyeti ifade etti. Bu arada, Karahan’a ziyaretin anısına 2003 yılında düzenlenen Acıpayam Sempozyumu kitabı ile Acıpayam’da yetişen kavun ve karpuz hediye edildi.