01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Vaka sayısı arttı, vatandaşlar sokağa çıkmada...

Vaka sayısı arttı, vatandaşlar sokağa çıkmada kısıtlama istedi

Haber Merkezi - 21 Eylül 2020 Pazartesi - 15:48 Vaka sayısı arttı, vatandaşlar sokağa çıkmada kısıtlama istedi

Denizlililer, son günlerde artışa geçen coronavirüs vakalardan dolayı oldukça tedirgin durumda. Sağlıklarının büyük bir tehlike altında olduğunu belirten vatandaşlar, vaka artışının önüne geçilebilmesi için sokağa çıkma kısıtlamalarının yeniden uygulanması gerektiğini savundu.

A- A+

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Denizli’de, coronavirüs vakalarının geçtiğimiz aya göre yüzde 60 artış gösterdiğini açıkladı. Bu açıklama tedirginlik yaratsa da haftanın ilk iş gününde Delikliçınar Meydanı Atatürk Bulvarı ve Bayramyeri yine kalabalıktı.

“BANA BİR ŞEY OLMAZ DÜŞÜNCESİNDELER”

İnsanların sosyal mesafe ve maske takma kurallarına uyma konusunda çok kötü durumda olduklarını söyleyen Ramazan Altuğ, “Sadece kendilerini düşünerek değil, başkalarının hayatlarını etkileyebileceklerini de düşünerek yaşamalılar. Genç insanlar bana bir şey olmaz düşüncesindeler maalesef. Sokağa çıkma yasağı artışın önüne geçebilir ama bir yerde de çözüm değil. Sonuçta şuan ülkenin ekonomisi kırılgan durumda. Halkımız kendi sorumluluğunu yerine getirirse daha iyi olur. Hükümetin zorlamasıyla evime kapanacaksam, onlar zorlamadan da kapanabilirim” dedi.

Haberin DevamıReklam

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLMELİ”

Coronavirüs salgınını önlemeye yönelik uygulanan kısıtlamalarının birden kaldırılmasından dolayı artışın yeniden başladığını düşündüğünü söyleyen Osman Ar, “Sokağa çıkma yasağı getirilmeli ama bazı şeyler kademeli olmalı. Kademe kademe olursa insanlar alıştığı için yeniden sokağa çıktıklarında çok büyük bir şey olmaz” diye konuştu.

“İNSANLARA EĞİTİM VERİLMELİ”

Hala maske takmayan ve kurallara uymayan kişilerin olduğunu belirten Alper Alpa, “Belli bir artıştan sonra yeniden sokağa çıkma yasağı getirilmeli ama ondan önce insanlara televizyon üzerinden ya da kamu spotu olarak eğitim verilmeli ve ne kadar önüne geçilebileceği anlatılmalı” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)