Üreten Kadınlar Festivali 3. kez düzenlenecek – D20Haber
18.06.2024, Salı
24 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Üreten Kadınlar Festivali 3. kez düzenlenecek

Üreten Kadınlar Festivali 3. kez düzenlenecek

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Ocak 2024 Çarşamba - 13:12Güncelleme: 10 Ocak 2024 Çarşamba - 13:12
Üreten Kadınlar Festivali 3. kez düzenlenecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kadın girişimcileri destekleme amacıyla düzenlediği Üreten Kadınlar Festivali’nin üçüncüsünü gerçekleştirecek.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, yoğun talep üzerine Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin üçüncüsünü düzernleyecek. Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılmasıve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla yapılacak Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 19-20-21 Ocak 2024’te düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek festivalde açılacak 250 stant için kura çekimi yapıldı. Kura çekimine katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, festivale yoğun bir talep olduğunu belirterek, “Kadınlarımız üretirsetoplum olarak daha da güçleniriz, daha da ileri gideriz” dedi.

Haberin DevamıReklam
Kadının her zaman üretimin içinde olduğunu, ancak Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin girişimcilik boyutu ile kendilerini ayrıca gururlandırdığını kaydeden Zolan, “Bu noktada inşallah sizlerin yanında olmaya, el ele, gönül gönüle birçok hizmetleri de birlikte yapmaya devam edeceğiz. Üreten kadınların ev ekonomisine katkı sağlaması çok kıymetli. Festivalimize katılım sağlamak ve dikkat çekmek adına birçok etkinlikler de gerçekleştiriyoruz. Sanatçılarımızı davet ediyor, workshoplar yapıyor, birçok etkinlikler düzenliyoruz” diye konuştu.

Türk el sanatlarından ev tekstili ve hazır giyime çok farklı el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği festivalde, ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, geleneksel giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği, çini, Türk süsleme sanatları(tezhip, hat, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler yer alacak. Ayrıca yöresel ev yapımı kuru gıda, pasta, salça reçel, turşu gibi gıdalarda festivalde bulunacak.