Üreten Kadınlar Festivali 17 Kasım’da kapılarını açıyor – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Üreten Kadınlar Festivali 17 Kasım’da kapılarını...

Üreten Kadınlar Festivali 17 Kasım’da kapılarını açıyor

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Kasım 2023 Cumartesi - 11:59Güncelleme: 11 Kasım 2023 Cumartesi - 11:59
Üreten Kadınlar Festivali 17 Kasım’da kapılarını açıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, eylül ayında gerçekleştirilen Üreten Kadınlar Festivali’nin 17-19 Kasım tarihlerinde bir kez daha düzenleneceğini duyurdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 7-10 Eylül tarihlerinde ilk kez gerçekleştirilen Üreten Kadınlar Festivali, gelen talep üzerine bir kez daha düzenleniyor. Türk el sanatlarıyla uğraşan kadın girişimci ve kadın sanatkârların desteklenmesi, gelişmelerine yardımcı olunması, unutulmaya yüz tutmuş sanat ve zanaatların yaşatılmasıve aile bütçelerine katkı sağlamaları amacıyla yapılacak Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali 17-19 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

FESTİVALİN ONUR KONUĞU ŞÜKRİYE TUTKUN

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek festivalin onur konuğu ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun olacak. Festivalde bir konser verecek Tutkun’un yanı sıra Ceyda Düvenci, Elif Buse Doğan, Masterchef Büşra Zambak, Dilek Cesur ve Ahmet Selçuk İlkan gibi birbirinden değerli isimler yer alacak.

STANTLAR İÇİN KURA ÇEKİMİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, festival öncesi stant kuraları için kadınlarla bir araya geldi. Üreten insanlara, özellikle üreten kadınlara her alanda imkan sağlamaya çalıştıklarını kaydeden Zolan, şunları söyledi:

“Sizler ürettiğiniz ürünlerle hem kendinize, hem ailenize, hem de şehrimize katkı sağlıyorsunuz. Sizler bizlerin baştacısınız.Onun için her zaman sizlerin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’ne yoğun bir talep oldu. Bu nedenle kura çekimi yapılıyor. Festivalimizde birçok sanatçımız olacak, söyleşi yapacaklar, konser verecekler. İnşallah her şey gönlünüzce olur. Ben tekrar katılımınızdan dolayı her birinize teşekkür ediyor, şimdiden bol kazançlar diliyorum.”

245 STANTTA ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Haberin DevamıReklam
Türk el sanatlarından ev tekstili ve hazır giyime çok farklı el emeği ürünlerin sergileneceği festivalde, ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarım, dikiş, örücülük, geleneksel giysili bebek yapımcılığı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği, çini, Türk süsleme sanatları(tezhip, hat, minyatür, ebru), tel kırma, nakış, iğne oyası gibi geleneksel Türk el sanatlarından örnekler yer alacak. Ayrıca yöresel ev yapımı kuru gıda, pasta, salça reçel, turşu gibi gıdalar da festivalde bulunacak. 245 standın açılacağı festival süresince sihirbaz gösterimi, bando konseri, yüz boyama, palyaço, sosis balon dağıtımı, planetaryum gösterimleri ve flashmob etkinlikleri yapılacak.

KONSERLER, WORKSHOPLAR, SÖYLEŞİ VE EĞİTİMLER

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nde konserler, söyleşiler, Workshop (Çalışma Atölyesi) eğitimleriyapılacak. Festivalin ilk günü (17 Kasım) saat 15.00’te Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Şükriye Tutkun bir konser verecek.

18 Kasım saat 14.00’de ise ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Ceyda Düvenci bir söyleşi gerçekleştirecek. Aynı gün, son dönemin başarılı müzisyenlerinden Elif Buse Doğan saat 20.00’de düzenlenecek konserde Denizlililerle buluşacak.

19 Kasım Pazar günü saat 13.00’te Masterchef Büşra Zambak söyleşi düzenleyerek merak edilen soruları yanıtlayacak. Saat 14.00’te eğitimci yazar Dilek Cesur’un bir söyleşi gerçekleştireceği festivalde saat 16.00’da ünlü şair ve şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan sahne alacak.

Öte yandan festivalde uzman isimler ebru sanatı, keçe ile şal süsleme, girişimciler için yurtdışı satış, estetik uygulamaları, yaradılış mikrokozmoz-makrokozmoz, yogoyla tanışma konularında workshop ve eğitimler verecek. Tiyatro gösterilerinin de olacağı festival 3 gün sürecek