09.12.2022, Cuma
9 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Ünlü yazarlardan Denizli Kitap Fuarı’na tam...

Ünlü yazarlardan Denizli Kitap Fuarı’na tam not

Haber Merkezi - 6 Ekim 2022 Perşembe - 10:33 Ünlü yazarlardan Denizli Kitap Fuarı’na tam not

Denizli Büyükşehir Belediyesince, bu yıl 5’incisi düzenlenen kitap fuarında ünlü yazarlar okurlarıyla bir araya geldi.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesince, 5’inci kez düzenlenen kitap fuarı, önemli isimleri ağırlayı sürdürüyor. Nurullah Genç, Şükrü Erbaş,Türker Akıncı, Mete Yarar, Enver Aysever, Bahadır Yenişehirlioğlu, Hatice Kübra Tongar, Savaş Barkçin, Tuna Kiremitçi ile Alişan Kapaklıkaya okurlarıyla buluştu. Çok sayıda kitapsever, yazarlarla fotoğraf çektirip imza almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

YAZARLARDAN TAM NOT

Hatice Kübra Tongar: Fuar çok güzel, ışıl ışıl gözüküyor. Her yıl olduğu gibi yine çok kalabalık. İnsanların kültüre, kitaba gösterdiği ilgi her şeyden önce bu ülkenin vatandaşı olarak beni çok mutlu ediyor. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.

Nurullah Genç: Şöyle bir bakıyorum insanların ilgisi, alakası fevkalade güzel. Daha önceki fuara da gelmiştim. İnsanlar okudukça, öğrendikçe ilmin irfanın kapılarından girdikçe dünya aydınlanır. Bu çağ kirli bir çağsa, bu okumanın öğrenmenin ilmin irfanın hikmetin azlığından kaynaklanıyor. Bunu çoğaltmak adına yapılan her faaliyet mukaddes bir faaliyettir. Denizli Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyorum.

Sibel Uzun: Biz bu organizasyonu düzenleyen herkese, okura ve yazarlara göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Denizli halkının göstermiş olduğu ilgi çok güzel.

Alişan Kapaklıkaya: Az önce salona girdim, her yer tıklım tıklım insanlar kuyrukta bekliyor. Ben Denizli’ye birkaç defa geldim, gördüm ki Denizli Büyükşehir Belediyesi insanlara sadece fiziksel işler yapmakla kalmıyor, onların ailelerine, gönüllerine, yüreklerine dokunacak işler yapıyor. İşte bu kitap fuarı bu amaçla tertiplenmiş muhteşem bir organizasyon. Tebrik ediyorum teşekkür ediyorum.

Tuna Kiremitçi: Pandemiden sonra bu tür etkinliklerin kıymetini daha iyi anladığımızı düşünüyorum. Özellikle biz yazarlar için okurlarımızla yüz yüze buluşmak ne kadar önemliymiş bir kez daha anladık. Denizli’deki kitap fuarı da en önemli fuarlarımızdan biri. Büyükşehir Belediyesini tebrik ediyorum ve ilgi gösteren tüm edebiyatseverlere teşekkür ediyorum.

Haberin DevamıReklam

Türker Akıncı: Burada çok güzel bir atmosfer var. Duyduk ki Denizli çok okuyan bu tip organizasyonlara çok gelen bir şehirmiş. Ben ilk kez Denizli’ye geliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Mete Yarar: Kitap fuarının 5incisi düzenleniyor ama ben ilk defa geliyorum. Gelmediğim nadir yerlerden biriydi. İnşallah 5 değil 50’ncisinde de beraber oluruz. Denizli Büyükşehir Belediyesine bu konuya destek verdiği için ayriyeten teşekkür ediyorum.

Şükrü Erbaş: Denizli Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği kitap fuarının birincisi hariç hepsine katılım sağladım. Kitabın olduğu her yer için benim duygu ve düşüncelerim olağanüstüdür. Emeği geçen herkesi ayrım yapmadan yürekten kutlamak gerekir.

Işılsu Gültekin: Denizli Büyükşehir Belediyesi çok güzel bir fuar düzenlemiş. İnsanların göstermiş olduğu ilgi çok güzeldi. Okurlarımız ile burada buluşmak harika. İyi ki böyle bir etkinlik düzenlenmiş ve davet edilmişim.

Emine Tavuz: Denizli’deki kitap fuarına ikinci kez geliyorum. Bu seferde büyük bir sevgiyle karşılaştım. Kendimi çok mutlu hissediyorum. Umarım gelecek senelerdeki organizasyona da gelme şansım olur. Şu an her şey harika gidiyor ve böyle devam edeceğine de eminim.

Şule Avlamaz: Fuar çok güzel ve çok hareketli geçiyor. Burada olmaktan çok mutluyum. Okuyucularımızla buluşmak bizim için çok mutluluk verici bir olay. Bu tip etkinliklerdeki imza günleri bizim için çok özel oluyor.

Bahadır Yenişehirlioğlu: Denizli bizim için önemli, çünkü hem fuar alanı hem organizasyon olarak hem de Denizli halkının göstermiş olduğu teveccüh olarak biz yazarları sevindiren bir fuardır. Fırsat bulduğumuz zaman gelmeye çalışıyoruz. O yüzden ben kendi adıma Denizli’de olmaktan mutluyum. Vatandaşın teveccühü çok güzel. Birçok fuarda bunu göremiyoruz. Bunun organizasyonla da alakalı olduğunu düşünüyorum. Vatandaşın buraya taşınıyor olması ve insanların özel araçları ile buraya geliyor olması kitaba, yazara ve kültüre verdiği değeri gösteriyor. Bu Denizli’nin farkı.

Enver Aysever: Ben bu fuara ikinci defa katılıyorum. Doğrusu Adalet ve Kalkınma Partili bir belediyenin bu çoğulcu, hepimize söz söyleme imkânı vermesini önemsiyorum. O yüzden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı kutluyorum. Bu çoğulcu yaklaşımın hepimize umut verdiğini düşünüyorum.