Ünlü yazarlar Denizli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak – D20Haber
19.07.2024, Cuma
27 °C / 41 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. DENİZLİ
  4. /
  5. KENT
  6. /
  7. Ünlü yazarlar Denizli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla...

Ünlü yazarlar Denizli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 14 Ekim 2023 Cumartesi - 11:10Güncelleme: 14 Ekim 2023 Cumartesi - 11:10
Ünlü yazarlar Denizli Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen kitap fuarında, ünlü yazarlar gerçekleştireceği imza günü ve söyleşilerle okurlarıyla bir araya gelecek.

6. Kitap Fuarı, hafta sonunda ünlü yazarları Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi (EGS) Fuar Alanı’nda ağırlayacak. Yazarlar, imza günü ve söyleşilerle okurlarıyla buluşacak.

Fuar kapsamında bugün saat 12.00’de Zafer Adak, 13.00’de Yoshinori Moriwaki, 14.00’de Serkan Karaismailoğlu, Nihat Genç ile Savaş Barkçin, 15.00’de Erdem Atay, Sertaç Abi, Gri Koç, 16.00’da Eminer Erk Bekdemir ile Hayati İnanç ve 17.00’de Bekir Develi okurlarıyla buluşacak.

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki bugün saat 20.30’da da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Depreme Hazır mıyız?” konulu söyleşiye katılacak.

15 Ekim Pazar günü ise 12.00’de Canten Kaya, 13.00’de Barış Doster ile Uğur Arslan, 14.00’de Kazım Yurdakul, 15.00’de Yavuz Dizdar, 16.00’da Leyla Şahin ve 17.00’de Kemal Yalçın düzenlenecek söyleşilerde Denizlililere seslenecek. Fuarla ilgili tüm söyleşi, imza günleri ve diğer detaylara Denizli Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilecek.

ZOLAN’DAN DAVET

Haberin DevamıReklam
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kitap fuarının 10 gün boyunca açık kalacağını belirterek 7’den 70’e tüm hemşehrilerini fuara davet etti. Zolan, “Fuarda 238 yayınevimiz var ve 216 yazarımız, şairimiz de sevenleriyle buluşacak. Bazıları imza günlerinde, bazıları ise söyleşi ve konferanslarla burada olacak. On gün boyunca Denizlimizde kitap şöleni yaşanacak” dedi. Gelecek nesillerin daha donanımlı olmasını istediklerini kaydeden Zolan, “Çocuklarımız ülkemizi yarınlara daha güçlü şekilde taşısın, başarılı olsunlar istiyoruz. Onun için kitap fuarımızın temelinde bu var” diye konuştu. Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ben anne-babalardan rica ediyorum. Çocuğunuzun elinden hafta sonu tutup kitap fuarımıza getirin. Çocuklarımız burada kitapla buluşsun, kitabın kokusunu hissetsin, yazarlarımızı dinlesin. Gelip burada o havayı teneffüs etmek ve kitap şölenini yaşamak çok kıymetli. Şehrimizden, çevre illerden isteyen herkes buraya katılabilir. Kapılarımız herkese açık. Burası insanlarımızın her türden arzu ettiği, sevdiği yazarlarla, kitaplarla buluştuğu bir fuar. Tüm vatandaşlarımızı, tüm hemşerilerimizi 22 Ekim’e kadar sürecek fuarımıza davet ediyorum.”

ÜCRETSİZ ULAŞIM

Vatandaşların fuara kolay ulaşımı adında fuar süresince her gün saat 09.00’dan itibaren iki saatte bir İstiklal Caddesi’ndeki eski kütüphane önü ve Pamukkale Üniversitesi KYK önünden; Adalet Parkı’ndan ise her gün saat 10.00’dan itibaren iki saatte bir ücretsiz otobüslerin kalkacağı ifade edildi. Son servisin ise saat 18.00’de hareket edeceği belirtildi. Fuarın, 13-22 Ekim tarihleri arasında saat 20.00’ye kadar açık kalacağı bildirildi.